Wakacje właśnie się zaczynają. Jednym z kierunków letnich wyjazdów są Włochy – być może ktoś z was będzie zwiedzać Mediolan? A może to miasto będzie jednym z przystanków na czyjejś trasie? Jesli tak, to polecamy odwiedzenie bardzo specyficznego miejsca – wyjątkowego, bo łączącego dwie pasje: kwiaty i jedzenie. Można tu rozsmakować się we włoskiej kuchni, pobyć z kwiatami… i podpatrzeć w jak nietypowy sposób można prowadzić kwiaciarnię!

To magiczne miejsce, gdzie zapach świeżo zmielonej kawy i gotowanego jedzenia miesza się ze słodkim aromatem kwiatów ciętych, nazywa się Fioraio Bianchi. Jest to kwiaciarnia połączona z dobrej klasy restauracją, choć całość wygląda jak paryska kawiarenka udekorowana kwiatami. Brzmi ciekawie?

 

Fioraio Bianchi powstała dzięki pasji jej założyciela, pana Raimondo Bianchi, i dzięki tej pasji przetrwała 40 lat i ciągle ma się dobrze! Jest to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych mediolańskich kwiaciarni. Jej założyciel znany jest z niepowtarzalnych aranżacji kwiatowe opartych na prostocie i równowadze kompozycji. Tymczasem menu jego restauracji oferuje dania tradycyjnej kuchni włoskiej wzbogacone akcentami francuskimi.

Wszystkie kwiaty eksponowane w jego kawiarni są na sprzedaż. Dzięki temu można wybrać bukiet podczas porannej kawy lub czekając na obiad. To przyjemne połączenie niewątpliwie buduje niezwykłą atmosferę tego miejsca.

Jak tam trafić? Odsyłamy do strony internetowej Fioraio Bianchi:
www.fioraiobianchicaffe.it

foto: fioraiobianchicaffe.it, italiastraordinariatour.com, polpettas.com, timeout.com, flawlessmilano.com

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl