Rozpoczęcie roku szkolnego już za nami, a wkrótce też zacznie się nauka w szkołach florystycznych. Ci, którzy jeszcze zastanawiają się nad tym, czy warto zdobyć zawód florysty oraz jaką szkołę wybrać, zdecydowanie powinni się pospieszyć – wrzesień to ostatni dzwonek, bowiem już wkrótce odbędą się pierwsze zjazdy nowego rocznika florystycznego! Jeśli jeszcze przyglądasz się ofercie edukacyjnej, to możliwe, że zainteresuje cię możliwość nauki w magicznym Krakowie…

szkoła florystyczna MCEF

Florysta to zawód zyskujący coraz większy szacunek, święcący triumfy, pozwalający na realizację marzeń, budowanie i zaspokajanie ambicji. Sklasyfikowany jako fach artystyczny przyciąga utalentowanych i zapalonych do tworzenia niepowtarzalnych kompozycji młodych ludzi, jednocześnie dający możliwość dalszego rozwoju tym, którzy branżę kwiatową znają od lat.
Polska florystyka ma się dobrze, a można pokusić się o stwierdzenie, że coraz lepiej. Popularność kwiatów, nietuzinkowych bukietów, wyszukanych aranżacji wnętrz czy ukwieconych eventów to coraz bardziej widoczne symptomy zapotrzebowania na florystyczne rzemiosło.

Rzemiosło, czy tak powinniśmy traktować zawód florysty?

Na pewno tak, ale nie tylko. Florysta to dziś człowiek wszechstronny, nie tylko rzemieślnik – artysta. To przedsiębiorca, fotograf, znawca mediów społecznościach i marketingu, sprzedawca. Znajomość florystycznego fachu, jest jednak podstawą. Wielkość i różnorodność rynku wymusza dziś na floryście szerokiego i właściwego wykształcenia, znajomości wielu technik układania bukietów, znajomości reguł barw, znajomości i sezonowości kwiatów ciętych, ich pochodzenia oraz przydatności do tworzonych kompozycji.

MCEF (Małopolskie Centru edukacji Florystycznej) jest placówką szkoleniową z sześcioletnim doświadczeniem, posiadającą odpowiednie certyfikaty na wszystkie prowadzone rodzaje szkoleń. Kolejnym etapem rozwoju MCEF jest Program Florysta, który pojawił się w ofercie po wielu sukcesach i bardzo dużym zadowoleniu absolwentów (przez sześć lat w różnego rodzaju kursach i warsztatach udział wzięło ponad 400 osób).

szkoła florystyczna MCEF

Program Florysta to propozycja skierowana do bardzo szerokiego grona osób. Zasadniczymi elementami tego programu jest nacisk położony na bardzo wysoki poziom kształcenia, ale nie tylko, chcemy też stworzyć warunki, w których „team” fajnych ludzi będzie mógł realizować ciekawe pomysły. MCEF stawia na wysoko wykwalifikowaną kadrę, dużą ilość zajęć praktycznych (właściwie dobrany, w dużej ilości materiał roślinny), indywidualne podejście do każdego kursanta. Celem programu jest wykształcenie osób, które będą mogły samodzielnie poruszać się po coraz bardziej wymagającym obszarze florystycznego biznesu. Florystów, dla których nowoczesna florystyka będzie satysfakcją, a pojawiające się wyzwania będą sprawiać przyjemność przez ich realizację. Dołącz do nas, wykreuj swój własny „floral image”.

ZAPISY
www.mcef.pl/florysta

 

szkoła florystyczna MCEF

szkoła florystyczna MCEF

szkoła florystyczna MCEF


A R T Y K U Ł   S P O N S O R O W A N Y

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl