Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Będą to kolejne święta, podczas których Holendrzy zadbają o dekoracje kwiatowe na Placu św. Piotra. W ubiegłym roku głównym kwiatem zdobiącym uroczystości było cymbidium, a jaki będzie w tym roku? Według Paula Deckersa – głównego florysty odpowiedzialnego za cały projekt – doskonale sprawdzi się w tej roli piękna strelicja. Jej piękny pomarańczowy kolor uzupełniony plamką błękitu przyciąga wzrok i robi duże wrażenie. Dodatkowym atutem jest symbolika strelicji. Kwiat ten reprezentuje nieśmiertelność i wolność, a ponadto jest symbolem Ducha Świętego zstępującego na apostołów.

Aby zrealizować tak duży projekt Deckers porozumiał się z kilkoma holenderskimi hodowcami strelicji, którzy zapewnili mu ponad 2500 sztuk. Kwiaty te oraz inne rośliny (w tym też cymbidium) zostaną wysłane do Rzymu z Keukenhof już w najbliższy wtorek. Gdy tylko pojawią się w miejscu docelowym ekipa holenderskich florystów rozpocznie prace florystyczne.

Holendrzy od ponad trzydziestu lat zapewniają dekoracje kwiatowe na nabożeństwo wielkanocne na placu św. Piotra w Rzymie. Cała holenderska branża kwiaciarska, w tym Royal Flora Holland, jest zaangażowana w tę formę promocji swojego kraju. „To fantastyczna promocja naszego produktu” – mówi Paul Deckers, który uczestniczy w tym przedsięwzięciu od 1988 roku.

Papież Franciszek udzieli błogosławieństwa wielkanocnego Urbi et Orbi pośród pięknych kwiatów w niedzielę 21 kwietnia 2019 r.

Źródło: hortipoint.nl

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl