amarylis


Reklama

 

Amarylis to piękny, niezwykle okazały i dekoracyjny kwiat, który może być z powodzeniem stosowany w rozmaitych kompozycjach florystycznych. Ciekawym wariantem jest podwieszenie go kwiatem ku dołowi. A jeśli dysponujemy w miarę wysoką przestrzenią, to można pokusić się o wykonanie dużej, podwieszonej pod sufitem aranżacji. Wydaje się, że amarylis to wręcz idealna roślina do realizacji takich projektów. Po pierwsze, jego duże kwiaty pozwalają na efektowne wypełnienie przestrzeni, a po drugie jego łodygę można wypełnić wodą, którą amarylis będzie pobierać i dzięki temu dłużej przetrwa.

 

amarylis3

 

Pozostaje pytanie w jaki sposób wykonać mocowanie. Istnieje mnóstwo rozwiązań technicznych, jeśli chodzi o aranżacje wiszące. Przede wszystkim potrzebna nam będzie jakaś baza, może to być cienki pień drzewa. Warto w tym miejscu zastanowić się nad wagą całej aranżacji i dobrać taką gałąź lub pień, który się nie połamie! Jakie jeszcze materiały będą potrzebne? Żeby wykonać dekorację jak na zdjęciu powyżej potrzebne będą nam:

 • Wiertarka i wiertła do metalu
 • Metalowe haczyki (opcjonalnie)
 • Kilka brzozowych pni
 • Krótkie miedziane rurki
 • Drewniane szpikulce (tyle ile rurek miedzianych)
 • Sznurek
 • Amarylisy (tyle ile rurek miedzianych)

Jak to zrobić:

 1. Pnie drzew przymocować za pomocą linki do sufitu, najlepiej jeśli mogą być podwiązane do belek  (ewentualnie można wkręcić metalowe haki, jeśli oczywiście nie przeszkadza nam tak inwazyjny sposób mocowania!).
 2. W każdej miedzianej rurce za pomocą wiertła do metalu wywiercić dwa, leżące naprzeciwko siebie otwory. Otwory powinny być bliżej jednej z krawędzi rurki.
 3. Następnie wstawiamy amarylisy do rurek. Łodygi przytwierdzamy drewnianymi szpikulcami, które wsuwamy w wywiercone otwory.
 4. Za pomocą kawałków sznurka podwiązujemy kwiaty do pni drzew (sznurek zahaczamy o drewniany szpikulec).
 5. Na koniec ostrożnie wlewamy trochę wody do łodyg amarylisów, dzięki czemu możemy cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

Dekoracja z kwiatów podwieszonych to pomysł odważny i niebanalny, choć z pewnością też nie nowy. Podwieszane kwiatowe “sufity” pojawiają się od czasu do czasu na targach branżowych lub innych imprezach, które wymagają nieszablonowych pomysłów, przyciągających uwagę publiczności. Takie aranżacje florystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, a patrząc na nie trudno powstrzymać się od pytania: jak to zostało (technicznie) wykonane? Mamy nadzieję, że ten prosty instruktaż pomoże Wam we własnych realizacjach lub będzie inspiracją do wymyślenia nowych, własnych rozwiązań.

 

amarylis2

amarylis4

Za: funnyhowflowersdothat.co.uk/diy-hanging-amaryllises

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl