Dzień Samotnego Bukietu został wymyślony po to, żeby sprawiać ludziom radość, pokazać im moc jaką mają kwiaty oraz… zaprezentować fachowe umiejętności florysty. W tym roku dzień ten wypadnie w niedzielę 26 czerwca. Cel akcji jest bardzo prosty: w tym jednym dniu floryści i miłośnicy kwiatów na całym świecie uszczęśliwiają nieznajomych pozostawiając bukieciki kwiatów w miejscach publicznych. Szczęśliwy znalazca może zabrać kwiaty ze sobą i cieszyć się nimi w domu.

Dzień Samotnego Bukietu 2022
bukiet: Agnieszka Błaszczyk

Na pomysł wpadła Emily, Amerykanka mieszkająca w Belgii. Po raz pierwszy kwiaty w słoiku pojawiły się w miejscach publicznych w ostatnią niedzielę czerwca 2013 roku. Do kwiatów dołączona była zawieszka zachęcająca szczęśliwego znalazcę do zabrania prezentu do domu. Akcja szybko się rozprzestrzeniła na cały świat i do dzisiaj jest kontynuowana przez potężną grupa naśladowców. Również i nasz portal ForumKwiatowe zachęca polskich florystów i kwiaciarnie do udziału w Dniu Samotnego Bukietu.

Oto kilka przydatnych informacji dla osób, które chcą wziąć udział w akcji:

  • Do bukietu trzeba dołączyć bilecik z informacją np. “Weź mnie”. Wiadomość możesz wydrukować, napisać odręcznie, albo skorzystać z naszego szablonu (do pobrania TUTAJ).
  • Jeśli chcemy się zareklamować to warto zrobić bileciki drukowane z informacją o kwiaciarni oraz na przykład takim tekstem: Może mógłbym zamieszkać z Tobą lub z Twoją ukochaną osobą? Proszę weź mnie! Moi przyjaciele floryści chcieliby dowiedzieć się, gdzie zamieszkałem. Możesz podać swój adres e-mail lub nazwę strony na Facebooku. Możesz też poprosić o przesłanie zdjęcia.
  • Bukiet musi mieć dostęp do wody. Najlepiej skorzystać z kubka, słoika lub wyciętej plastikowej butelki po wodzie. Bukiet można też zapakować w specjalne opakowanie do transportu kwiatów (widoczny na zdjęciu poniżej – Chrysal Arrive Alive) – to wersja dla osób, które chcą wypaść profesjonalnie i traktują akcję jako reklamę kwiaciarni.
Dzień Samotnego Bukietu 2022

Do udziału w Dniu Samotnego Bukietu chcemy zmotywować nie tylko naszych czytelników, profesjonalnych florystów, ale także jak najwięcej osób prywatnych! Czy i Ty masz ochotę wziąć udział w zabawie i ułożyć kilka bukietów? Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych. Nie zapomnij też pochwalić się wynikami swojej akcji.

Dzień Samotnego Bukietu 2022

Mamy nadzieję, że w tym roku Dzień Samotnego Bukietu będzie pełen małych bukietów z kwiatów podarowanych z miłością, aby przynosić nieoczekiwaną radość przechodniom. Zaskakiwanie przypadkowych osób bukietem kwiatów pokazuje, jak łatwo można uszczęśliwić kogoś drobnym gestem.

Dzień Samotnego Bukietu 2022

Autorką bukietu jest Agnieszka Błaszczyk – abkwiaty.pl

Partnerem sesji zdjęciowej jest Chrysal

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl