Emocje, emocje, emocje

16/08/2011

II ogólnopolski konkurs florystyczny w Kurozwękach mamy już za sobą. Dla porządku tylko dodam, że jego inicjatorem i organizatorem jest Agencja Florystyczna Tomasz Max Kuczyński.

kurozweki2011

Zrobienie konkursu dla florystów z całej Polski to nie lada wyzwanie. Może dlatego jest ich niewiele. To nie jest tylko wyzwanie organizacyjne. ale cała związana z tym logistyka, pozyskanie środków, sponsorów na nagrody i najważniejsze – przekonanie do niego uczestników. To przecież bez nich, żadne z tych działań nie miałoby sensu.

Do konkursu przystąpiło 11 załóg. Tak, piszę załóg, bo to nie tylko był florysta i jego asystent ale często, zaangażowane całe rodziny i przyjaciele. Pogoda dopisała, a upał nie rozpieszczał. Były to 2 dni zmagań z czasem i nerwami.

Uczestnicy zrobili 3 prace:

  • praca główna : „dziki zachód”
  • druga to dekoracja ślubna niesiona w ręku lub na ręku z wykorzystaniem muszli
  • a trzecia to niespodzianka od Tomaszka 🙂

Wszystko na czas i pod bacznym okiem sędziów. W tym roku oceny zawdzięczamy 3 osobowemu składowi: Agnieszka Mitko, Piotr Salachna i Tomek Kuczyński.

Po skupieniach na twarzy uczestników, można było sądzić, że to nie tylko zabawa. Ich rywalizacja trwała 2 dni. Jako postronny obserwator mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że udało się Tomkowi zgromadzić w jednym miejscu fantastycznych ludzi.

Wieczorne imprezy, grillowanie, nocne polaków rozmowy czy wspólne „kawkowanie” dodawały temu spotkaniu dodatkowych emocji.  Na finał były wyczytywania zwycięzców, nagrody i dyplomy.  Nie obyło się bez łez, spontanicznych gestów i … pośpiechu w pakowaniu. Przed wszystkimi była daleka droga.

Chcę w tym miejscu podziękować za wspólnie spędzone chwile naszym Forumowiczom – obu Gosiom, Kasi, Ewie / za cudną ręcznej roboty misę /, Grecie, Edycie, Agnieszkom, Hubertowi, Piotrowi, Januszowi. Marcinowi za opiekę i transport. Świetnym nowym twarzom florystycznym z Kwitnących Horyzontów – Agnieszce i Ani. Pozdrowienia dla Eweliny, florystki z Jastrzębia Zdroju, co na konkurs przyjechała przerywając wakacje w Czarnej Hańczy. :-)
Nie można tutaj przeoczyć sprawcy całego zamieszania czyli Tomka.

Wszystkich Was pozdrawiam, życząc samych sukcesów w Waszej pracy.
Byliście wielcy.

O autorze
Janusz Błaszczyk

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...