Fleurs de Villes FEMMES to cykl wystaw florystycznych poświęcony słynnym kobietom, które na przestrzeni wieków wywarły znaczący wpływ na naszą historię, kulturę, politykę i społeczeństwo. Podczas wystawy można podziwiać sylwetki kobiet zaprezentowane w formie kwiatowych rzeźb. Znajdziemy wśród nich artystki, królowe, prekursorki i inne kobiety o mniej lub bardziej znanych nazwiskach, a każda z nich jest wyjątkową osobowością. Każda w jakiś sposób przyczyniła się do uformowania świata, który znamy i w którym dziś żyjemy.


Reklama

Najnowsza z cyklu tych wystaw odbyła się w Edynburgu i trwała od 24 czerwca aż do dzisiaj (3 lipca). Wśród zaprezentowanych postaci rozpoznać można szkocką królową Marię czy gwiazdę i aktywistkę Annie Lennox. Każda figura została opisana, a dzięki dołączonym kodom QR widzowie mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o tych fascynujących kobietach. Miejsce prezentacji to popularne centrum handlowe zlokalizowane w centrum Edynburga – St James Quarter. Dzięki temu wystawę mógł obejrzeć każdy, również te osoby, które jedynie przyszły zakupy. Florystyczne figury wzbudzały spore zainteresowanie, trudno było ich nie zauważyć i się nimi nie pozachwycać. Ilość i różnorodność kwiatów użytych w kompozycjach była imponująca, a kreatywność i kunszt lokalnych florystów – bo ci właśnie zostali zaproszeni do stworzenia wystawy – robił doskonałe wrażenie.

Podczas wystawy pokazano kobiety znane na całym świecie, takie jak Kleopatra czy Frida Kahlo. Obok nich zaprezentowano także figury lokalnego formatu, na przykład aktorkę i gwiazdę brytyjskiego programu rozrywkowego, Rose Lucindę Ayling-Ellis. Taka też jest idea projektu. Sama jego nazwa: Fleurs de Villes (czyli “kwiaty miast”), wskazuje, że celem jest uhonorowanie osób związanych z miejscem wystawy. Takich miejsc jest więcej, a Edynburg to jedno z miast, które uczestniczyły w projekcie. Lokalny charakter wydarzenia podkreśla też fakt, że kwiatowe kompozycje powstają dzięki lokalnym florystom i ogrodnikom. Jak dotąd podobne wystawy odbyły się w miastach Kanady, USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna
wystawa florystyczna

Fot: ForumKwiatowe.pl

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl