O Chelsea Flower Show słyszał już chyba każdy. To potężna impreza, która każdemu miłośnikowi kwiatów zapewnia niezapomniane przeżycia. Florystyka i ogrodnictwo towarzyszą sobie na ogromnej przestrzeni przyciągając co roku setki tysięcy gości. W trakcie jej trwania odbywa się też wiele imprez towarzyszących, a jedną z nich jest niezwykle barwny konkurs florystyczny pt. Chelsea in Bloom. To obowiązkowy punkt programu dla miłośników dużych form florystycznych albo dla tych, którzy szukają świeżych pomysłów na dekorację witryny swojej kwiaciarni.

Chelsea in Bloom odbywa się w tym samym czasie i w pobliżu Chelsea Flower Show. Co takiego można tu zobaczyć? Mnóstwo wspaniałych aranżacji florystycznych, które dekorują właśnie sklepowe witryny. Podziwiać je można spacerując ulicami Sloane Street i King’s Road, a także zagłębiając się w mniejsze okoliczne uliczki. Dlaczego właśnie witryny? Dlatego, że Chelsea in Bloom to konkurs na najlepszą dekorację florystyczną sklepu.

foto: Su Whale

foto: Su Whale

Dzięki takiej formule okoliczni sprzedawcy co roku przekształcają swoje biznesy w dzieła florystycznej sztuki. Prześcigają się oryginalnymi pomysłami, ilościami kwiatów i ich różnorodnością. Na szczęście konkurs ma dobry poziom, co wynika przynajmniej z dwóch faktów: aranżacje tworzone są przez profesjonalnych florystów, a nie przypadkowe osoby. Po drugie nie ma problemu z materiałem roślinnym, którego nie brakuje i na pewno nie cena decyduje o jego doborze. Jak każdy florysta wie, w takich warunkach można poszaleć 😉 Dzięki temu jest co oglądać i jest czym się zachwycać!

Tegorocznym motywem przewodnim jest Florystyczne Safari. Temat ten przywiódł na angielskie uliczki całą paradę dzikich zwierząt. Są słonie, żyrafy, lwy, lamparty i wiele innych zwierząt – wszystkie w sercu Chelsea… Każdy butik zostanie oceniony według określonych kryteriów. Jury bierze pod uwagę twórczą inwencję, styl, wykonanie i trafność interpretacji tematu. Patrząc na prace jedno można powiedzieć z całą pewnością: sędziowanie nie będzie prostym zadaniem!

foto: Su Whale

foto: Su Whale

foto: Su Whale

Konkurs konkursem, ma swoje prawa… Jednak to co tak na prawdę ujmuje w całym tym przedsięwzięciu, to wielka radość i zaangażowanie, które widać na twarzach tworzących je ludzi. A ich prace tę energię przekazują dalej… Tak trzymać! Zdjęcia wszystkich prac można zobaczyć na stronie: chelseainbloom.co.uk

Zdjęcia dzięki uprzejmości Su Whale. (Thank you, Su, for sharing your photos with us!)

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl