Girona: Temps de Flors

17/05/2013

Girona – historyczne i monumentalne miasto w Hiszpanii, które każdej wiosny zostaje całkowicie przeobrażone podczas festiwalu „Temps de Flors”. Można śmiało powiedzieć, że to florystyczne wydarzenie zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych, organizowanych w Europie eventów. O jego wyjątkowości decyduje wiele czynników, ale najistotniejsze wydają się trzy: historia, rozmach i formuła.

Historia ze względu na miejsce – Girona jest miastem niezwykle widokowym, łączącym wiele stylów architektonicznych, zbudowanym niemal w całości z kamienia. Znajdziemy tu średniowieczne fortyfikacje, katedry, muzea, ale też malownicze strome uliczki, podwórka, kamieniczki z portykami. Sam Festiwal jest także „historyczny” – w 2013 roku miała miejsce 58 edycja!

Rozmach Festiwalu to ilość niezwykłych instalacji florystycznych oraz setki uczestników, którzy wspólnie przekształcają miasto w spektakl subtelnych nastrojów, tekstur i kolorów. Ta florystyczna metamorfoza obejmuje przeróżne obiekty – pomniki, domy, podwórza, ulice, ogrody czy place. Dzięki wyobraźni uczestników miejski krajobraz zaskakuje elegancją, ilością i różnorodnością roślin, tworząc niezapomniane doświadczenie artystyczne.

Wspomnieliśmy także o formule Festiwalu – biorą w nim udział zarówno profesjonalni floryści jak i zwykli amatorzy i miłośnicy kwiatów. Odbywają się tu też imprezy towarzyszące, które wzbogacają festiwal, jak koncerty, konkursy. Najważniejsze jest jednak to, że to kwiaty przyciągają każdej wiosny rzesze turystów, którzy mogą poznać dziedzictwao Girony, jej historię, kulturę, czy tradycyjne przysmaki. Nie przypadkiem National Geographic Magazine określił to miasto jako jedno z najlepszych miejsc na świecie do odwiedzenia wiosną…

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl