W miniony weekend Tom de Houwer po raz kolejny zachwycił niezwykłymi kompozycjami, które ozdobiły ulice i skwery belgijskiego miasta Hoogstraten. Ta niecodzienna wystawa odbywa się już od 23 lat i stanowi symboliczne zakończenie lata dla mieszkańców nie tylko miasta, ale całego regionu. Tytuł wystawy to: “Hoogstraten w warzywach i kwiatach”.

Pierwsza wystawa kwiatowo-warzywnych form w Hoogstraten miała miejsce w 1999 roku. Od 2012 roku jej głównym projektantem jest belgijski mistrz florystyki Tom De Houwer. Pod jego kierownictwem pracuje międzynarodowy zespół florystów, którzy tworzą swoje kreacje specjalnie dla Hoogstraten. Każdy z z nich prezentuje swój własny styl, dzięki czemu prezentowane prace mają unikatowy charakter. W tym roku, mimo niesprzyjającej deszczowej pogody, floryści stworzyli aż 30 dużych form z wykorzystaniem kwiatów, warzyw i owoców. Dobór materiału nie jest przypadkowy. Otóż w tym właśnie regionie dominuje produkcja warzywno-owocowa, a samo miasteczko Hoogstraten słynie z uprawy pomidorów i truskawek. Wystawa wpisuje się więc w tradycję i w ten sposób mieszkańcy żegnają się tutaj z latem.

Wystawa odbywa się co roku w trzeci weekend września. Kompozycje są ustawiane już w piątek i przez kolejne dwa dni są oglądane przez mieszkańców oraz turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają tu by podziwiać pomysłowość twórców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorem jest: Pierre Nowosad, www.birdsinflight.be

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl