Minął kolejny rok i zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Będziemy zdobić domy najróżniejszymi kompozycjami. Każda dekoracja będzie inna, nietuzinkowa. Będzie inna, bo każdy z nas lubi co innego. Dla jednych tradycyjne kolory to kolory, które muszą się pojawić. Dla innych czerwony i zielony stał się nudny i zechce coś odświeżyć i zmienić. Dlatego warto w pracowni florystycznej czy kwiaciarni mieć wszystko, albo chociaż dużo. Tak, aby klient, kiedy wejdzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Żeby mógł coś kupić i zaczarować swój dom.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika florystycznego Nasz Dom i Ogród – Flora, który jest numerem świątecznym można odnaleźć wiele inspiracji. W dziale Raz, dwa, trzy znalazły się zarówno tradycyjne jak i nowoczesne propozycje. Nie zabrakło oczywiście propozycji z gwiazdą betlejemską – ten symbol świąt pojawia się bardzo często w domach, biurach, czy przestrzeniach publicznych. Zawsze trafionym pomysłem jest zrobienie kompozycji w kształcie gwiazdy. Już sam kształt jest jednoznaczny z jakiego typu dekoracją mamy do czynienia. Nie zabrakło także choinek. Nie są to tradycyjne pomysły. Czy ktoś się pokusi, aby zrobić taką u siebie? Dział Raz, dwa, trzy to dział, gdzie wszystkie prace są zaprezentowane z instrukcją wykonania. To tylko inspiracja. Z powodzeniem zmienia roślin czy kolorystyki nada nowego oblicza zaprezentowanej w gazecie pracy.

A co na kolejnych stronach? Jeszcze więcej inspiracji. Dekoracje adwentowe, dekoracje z wykorzystaniem naturalnych szyszek, sukulentów, gałązek. Niektóre propozycje są do postawienia, niektóre do zawieszenia. Jednak większość z nich pięknie się zasuszy i będzie zdobić przez bardzo długi czas. W materiale można też odnaleźć dekoracje bardzo bogato zdobione. Wiele świecących o różnej wielkości bombek, gwiazdek i igliwie. Czy ktoś lubi takie aranżacje?

W numerze można także przeczytać interesujący tekst, w którym autor opisuje jakie są zwyczaje świąteczne w kwiaciarniach w Holandii. Od kiedy można kupić dekoracje? Jakie są to dekoracje? Jak zmieniają się trendy u naszych zachodnich sąsiadów? Warto się zapoznać, może będzie to inspiracja dla kogoś w kraju nad Wisłą.

W stałych działach tym razem Konsultant florystyczny Andrzej Dąbrowski porusza temat Florystyka a prawo autorskie. Wokół praw autorskich we florystyce było w ostatnim czasie wiele pytań i wątpliwości. Czy autor rozwiał je? Koniecznie zajrzyjcie do tekstu. Natomiast w poradniku florysty Anna Gierula opisuje jak dekorować dom, mieszkanie i każdą inną przestrzeń. Jak we wszystkim są zasady i tutaj też warto je poznać.

W świątecznym wydaniu są też relacje z wydarzeń florystycznych oraz zapowiedzi kolejnych. A dla prenumeratorów nowych lub przedłużających przygotowano atrakcyjne upominki. Jest ich aż 50 w tym wydaniu!! Numer można nabyć w Empikach, kioskach Ruchu. Oczywiście zachęcamy do prenumeraty. 71 344 80 00. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl