IX Międzynardowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2016

08/01/2016

W dniach 24 – 27 lutego 2016 w ramach Targów Special Days oraz GARDENIA na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 5A odbędą się już po raz dziewiąty Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2016. Ich organizatorem jak zawsze jest Zarząd Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego (SITO).  Będzie to świetna okazja do zaprezentowania florystycznych umiejętności i kreatywności przez uczestniczących w mistrzostwach florystów. Tego typu impreza to także okazja do wymiany doświadczeń czy propagowania nowych trendów. Mistrzostwa będą podzielone na dwie kategorie wiekowe: Grupa A – floryści w wieku powyżej 24 lat oraz Grupa B – juniorzy do 24 lat. W zmaganiach mogą brać udział uczestnicy z Polski i zagranicy.


Reklama

1praca: Přemysl Hytych

Każdy uczestnik mistrzostw może mieć asystenta, który pomoże mu przygotować materiał roślinny, a na zakończenie uporządkować swoje stanowisko. Stanowiska zostaną wylosowane i znajdzie się na nich wyłącznie stół roboczy. Te wytyczone jedynie listwą numerowane miejsca będzie można we własnym zakresie zabudować czy oświetlić. Uczestnicy podczas mistrzostw będą mogli pracować wyłącznie samodzielnie na swoich stanowiskach.

Czas na zadania konkursowe:

Grupa A
 1. “Henryk Wieniawski – poeta skrzypiec” – florystycznie o Wieniawskim
 2. Stół dla wielbicieli muzyki inspirowany ,,Fantazją faustowską”
 3. Bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej
 4. Niespodzianka
Grupa B
 1. Stół dla wielbicieli muzyki inspirowany “Fantazją faustowską”
 2. Bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej
 3. Niespodzianka

Zadania konkursowe nr 1, 2, 3  w grupie “A” oraz zadanie 1, 2  w grupie “B” uczestnicy realizują z własnego materiału. Zadanie „Niespodzianka” wykonywane będzie w miejscu wyznaczonym przez organizatora z materiału przez niego dostarczonego.

Ważną informacją jest to, że zadanie pierwsze w grupie “A” będzie realizowane jest w dniu 24 lutego 2016 r., a pozostałe zadania w grupie “A” oraz zadania w grupie “B” realizowane będą 25 lutego 2016 r. przy udziale publiczności!

Prace konkursowe oceni międzynarodowe jury w skali 100 punktowej według reguł ustanowionych przez Międzynarodową Federację Florystyczną – FLORINT (International Florist Organisation). Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące elementy:

 • Technika    30 punktów
 • Idea/kreatywność     20 punktów
 • Kolorystyka     20 punktów
 • Kompozycja     30 punktów

Dla zwycięzców IX Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych przewidziane są nagrody finansowe, a zgłoszenie udziału należy przesłać pocztą na adres:

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa  Oddział Poznański
ul. Wieniawskiego 5/9
61-712 Poznań

lub drogą elektroniczną: sito@sito.poznan.pl w terminie do 31 stycznia 2016.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do organizatora, który prześle zainteresowanym regulamin konkursu oraz dokładne informacje. Imprezie towarzyszyć będą pokazy florystyczne, warsztaty oraz konkurs dla kwiaciarń, ale o tym napiszemy kolejnym razem. Wzorem lat poprzednich nasz portal ForumKwiatowe.pl będzie partnerem medialnym IX Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Poniżej przypominamy prace finalistów poprzedniej edycji w 2014 roku:

 

2praca: Přemysl Hytych

3praca: Přemysl Hytych

4praca: Małgorzata Szymioł

5praca: Katarzyna Greta Szymkowiak

7praca: Katarzyna Greta Szymkowiak

9

praca: Katarzyna Greta Szymkowiak

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl