Dziś prezentujemy kilka migawek z warsztatów ślubnych z mistrzynią florystyki Anną Smolińską. Spotkanie zostało zorganizowane przez VHV Flowers and Greens, firmę dostarczającą kwiaty do kwiaciarń i pracowni florystycznych. Grupa spotkała się w zabytkowych wnętrzach krakowskiej Willi Decjusza, które dodatkowo podkreśliły wykwintną atmosferę ślubnych dekoracji. Poniżej pokażemy Wam jedną z prac, którą mieli za zadanie wykonać uczestnicy warsztatów: naturalny bukiet ślubny z samych kwiatów.

W bukiecie zostały wykorzystane takie kwiaty jak: hortensja, piwonie, klematisy, szachownice, goździki, jaskry, dalie i tulipany. Dzięki różnorodności gatunków i luźnej formie bukiet wygląda bardzo luksusowo, swobodnie i naturalnie. Przywodzi na myśl ogród i sprawia wrażenie jakby kwiaty dosłownie przed chwilą zostały w nim zebrane i niedbale związane. Bukiet wykonany został z kwiatów w kolorach od białego, przez odcienie różu aż po fiolet, bordo i czerwień.

Jak wykonać bukiet ślubny w naturalnym, ogrodowym stylu?

Przed przystąpieniem do pracy należy dobrze napoić kwiaty, aby mieć pewność, że wytrzymają całą ceremonię ślubną i przyjęcie weselne. Na początku tworzy się bazę, którą w tym bukiecie jest fioletowa hortensja. Następnie, pamiętając o skrętoległości, dokładane są kolejne kwiaty w taki sposób, aby tworzyły miękkie linie wystające ponad bazę. Łodygi przetykane są przez hortensję i obok niej. Aby lepiej zapanować nad ich ułożeniem można zadrutować kwiaty o miękkich łodygach – w tym wypadku były to jaskry. Dzięki tej technice można je z łatwością formować. Choć efekt końcowy jest bardzo swobodny, to sama praca z kwiatami taka nie jest – wymaga wiele uwagi kontroli nad przebiegiem linii i ułożeniem kwiatowych główek. Uczestniczący w warsztatach floryści otrzymali instrukcje na co należy zwracać szczególną uwagę podczas wykonywania tego rodzaju bukietów. Zobaczcie poniżej efekt końcowy.

bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
bukiet ślubny w ogrodowym stylu
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl