Dzień Matki należy do najważniejszych dni w branży kwiatowej. W tym czasie zapotrzebowanie na kwiaty jest ogromne i nie ma w tym nic dziwnego. To dzięki kwiatom można w najpiękniejszy sposób wyrazić swoje uczucia i sprawić przyjemność mamie. Dawanie kwiatów jest mile widzianym gestem, a bukiet to też idealny dodatek do każdego innego prezentu, który w tym dniu chcemy podarować.


Reklama

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Matki? Jeżeli mama ma ulubiony gatunek, to wybór jest prosty. Jeśli nie, to możemy pokusić się o dobranie takich kwiatów, które najlepiej będą pasowały do jej osobowości. Spróbujmy dopasować kilka najpopularniejszych kwiatów, które są dostępne w tym czasie na rynku.

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Matki?

Róża

Nazywana jest królową wszystkich kwiatów. Kojarzy się z klasyką i elegancją, powinna się więc spodobać osobie, która ma wyrafinowany gust i preferuje klasyczne piękno. Kwiat ten może się spodobać osobie dyplomatycznej, zdecydowanej i pewnej siebie. Podobno kobiety, które wybierają róże należą do ambitnych i twardo stąpających po ziemi, choć nie brakuje wśród nich romantyczek, które lubią wracać wspomnieniami do wspaniałych chwil swojego życia.

Orchidea

Ten kwiat spodoba się mamie modnej, a nawet nieco ekscentrycznej. Storczyki to dobra propozycja dla osoby, która lubi odważne kolory, ciekawe wzory, odrobinę egzotyki i oryginalności. Jeśli twoja mama ma lubi wyzwania i ma bogatą wyobraźnię, to kwiaty te przypadną jej do gustu. Storczyki reprezentują piękno, siłę i wdzięk. Na rynku jest dostępnych wiele storczyków w pięknych kolorach – od dużych i silnych kwiatów storczyka cymbidium, przez subtelne falenopsisy, aż po drobne i delikatne oncidium – zdecydowanie jest w czym wybierać!

Storczyk Cymbidium, fot. flowercouncil.co.uk
Storczyk Cymbidium, fot. flowercouncil.co.uk

Piwonia

Piwonia to kwiat idealny dla kobiety, która rozwinęła wiele różnych umiejętności by zapanować nad każdą sferą swojego życia. Z jednej strony jest to kobieta troskliwa, delikatna i opiekuńcza, a z drugiej silna, opanowana i stanowcza, potrafiąca radzić sobie z przeciwnościami losu. Piwonie pasują do kobiet, które działają z wdziękiem nawet pod dużą presją. Jeśli twoja mama jest taką osobą to prawdopodobnie zawsze możesz liczyć na jej wyrozumiałość i wsparcie, dlatego warto odwdzięczyć się jej okazałym bukietem pięknych piwonii – na pewno to doceni.

Piwonie, flowercouncil.co.uk
Piwonie, flowercouncil.co.uk

Tulipan

Tulipany mają w sobie coś wesołego, dlatego bukiet tych kwiatów powinien podobać się osobie pozytywnie nastawionej do życia, pełnej entuzjazmu, radości i nie stawiającej zbyt wysokich wymagań wobec swojego otoczenia. Jeśli twoja mama lubi tulipany, to musi mieć bardzo pozytywną osobowość i roztaczać wokół dobrą atmosferę. Tulipany to typowo wiosenne kwiaty, które można dostać występują w różnych kształtach i odmianach, a więc można mamę zaskoczyć i wywołać duży uśmiech na jej twarzy.

fot. flowercouncil.co.uk
fot. flowercouncil.co.uk
fot. flowercouncil.co.uk

Goździki

Goździki reprezentują kobiety raczej skromne i mniej odważne, ale za to takie, na które zawsze można liczyć. Mama, która lubi goździki to jest ta mama, która zawsze pamięta o twoich potrzebach, nawet tych przyziemnych. Jest osobą niezwykle wspierającą i nigdy nie zawodzi, a przy tym jest bezkonfliktowa i nie oczekuje specjalnego traktowania. Dlatego tym bardziej warto odwdzięczyć się jej bukietem kwiatów. Goździki na pewno ją zauroczą, nawet jeśli zdecydujesz się na bukiet jednogatunkowy. Obecnie dostępne są one w wielu niesamowitych kolorach, którymi na pewno ją zaskoczysz.

Goździki, flowercouncil.co.uk

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl