Karnawał to czas balów i maskarad, który rozpoczyna dzień Trzech Króli, a kończy wtorek przed Środą Popielcową. Choć kojarzymy go z tradycją chrześcijańską, wywodzi się jeszcze ze starożytnych kultów agrarnych. Już wówczas był silnie związany z tańcami – wierzono, że im wyższe będą skoki tańczących, tym wyżej będzie rodziło zboże. Dziś huczna zabawa w karnawale to raczej antidotum na długie zimowe wieczory. Kolorowe stroje, wyraziste makijaże, maski i ozdoby pozwalają nam nieco przełamać melancholijną atmosferę najzimniejszego okresu w roku.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika florystycznego Nasz Dom i Ogród – Flora można odnaleźć piękną sesję karnawałową. Wszystkie prace zostały wykonane przez mistrza florystyki Maćka Krzusa. Kwiatowe ozdoby na głowę, czy ciekawe bukiety zaprezentowały modelki: Sara Pożarlik – Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego oraz Karolina Kupczak. Uzupełnieniem do pięknych prac wykonanych z chryzantem Just Chrys były kreacje projektanta Kamila Hali. Całość dopełniały profesjonalne makijaże autorstwa Karola Jacecko oraz fryzury wykonane przez Julię Hofbauer. Sesja wykonana we wrocławskim Hotelu ZOO, była niezapomnianym przeżyciem, a jej efekty można podziwiać na wielu stronach czasopisma.

W numerze także stały dział Raz, dwa, trzy, a w nim piękne bukiety nie tylko na ślub pokazane krok po kroku jak je wykonać. Na kolejnych stronach odnajdziemy inspirującą biżuterię ślubną. Te małe arcydzieła coraz częściej są zamawiane przez panny młode czy przez kobiety idące na bale karnawałowe. W numerze znalazł się również materiał ze ślubu, gdzie autorem prac jest  Marek Kucharski. Ciekawi Was co tym razem stworzył ? Koniecznie zajrzyjcie do środka gazety.

W autorskim tekście Sebastian Wasilewicz opowiada o dość nowym pomyśle, który jest już widoczny zarówno w Polsce jak i zagranicą a mianowicie o Kawiarnio-kwiaciarniach. Jak się tworzy tego typu miejsca ? Czy jest to dobry pomysł na biznes ? Odpowiedzi w tekście. A w Poradniku florysty Anna Gierula tym razem pisze o technicznych aspektach wykonania biżuterii kwiatowej. Warto poznać tych parę zasad, aby łatwiej było wykonać tego typu dekoracje. Natomiast Andrzej Dąbrowski w cyklu Okiem praktyka skupił się tym razem na Autorskich prawach majątkowych. Zasady te są niezmiernie ważne. Ich znajomość ułatwi każdemu życie.

W numerze styczeń-luty został też opublikowany nowy dział, gdzie autorka Magdalena Mularczyk pisze i będzie pisać o roślinach doniczkowych – pierwszy został omówiony Skrzydłokwiat. Na kolejnych stronach stałe działy wydarzenia, prenumerata, kalendarium. A dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki.

Gazetę można kupić w Empikach, Hurtowniach florystycznych oraz w redakcji. Zachęcamy do zamówienia prenumeraty wtedy gazeta trafi wprost do Twojej skrzynki. 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl