Karolina Ładyżyńska-Skrzypek w Wilanowie

28/03/2015

Tym razem pokaz florystyczny na VII Wystawie Tulipanów zaczął się w sobotnie południe, pierwszego dnia wiosny. Z tej okazji  Karolina Ładyżyńska-Skrzypek przygotowała wiosenne torty z żółtymi i fioletowymi krokusami. Piękna odmiana biało-zielonego papuziego tulipana ‘Super Parrot’ zaaranżowana została w dużym, papuzim bukiecie pełnym kolorowych piór, bazi i craspedii.

Zgromadzona w Oranżerii publiczność mogła obejrzeć wiosenne dekoracje na stół z cebulowymi narcyzami, na kolorowej gąbce Rainbow, kolorowy wiosenny mix z tulipanów, narcyzów i anemonów otulony filcem w intensywnym pomarańczowo- różowym kolorze czy oryginalne wielkanocne stroiki na stół ze świecą, w formie koła.

Karolina pokazała też wiosenną wiązankę ślubną w formie torebki z wierzbową rączką z białymi cebulowymi szafirkami, delikatnym Iris reticulata i pojedynczymi kwiatami ciemiernika.

Karolina

Na VII Wystawie Tulipanów oprócz głównej części odmianowej, przygotowywanej również przez Karolinę Ładyżyńską-Skrzypek wraz z zespołem,  można było obejrzeć oryginalne papierowe misy z niską, botaniczną odmianą tulipana Red Ridding Hood, pełnikami i bulwami mieczyków w towarzystwie „baziowej” kuli, parafinowe miseczki ze zwitkami z liśćmi tulipanów i irysami; Ogromne wachlarze zawieszone na ścianach z kolorowych pędów brzozy, dereni i wikliny uzupełnione hiacyntami przyciągały wzrok i wciągały w głąb Oranżerii. Zainteresowanie Karoliny recycklingiem miało swoje odzwierciedlenie w oryginalnych szklanych stojakach na drucianych nogach, obsadzonych pojedynczymi cebulkami narcyzów, szafirków i krokusów. Popularnością wśród zwiedzających cieszyła się duża kompozycja z wierzbowych pędów oblepionych srebrnymi baziami i czerwonych tulipanów, w klasycznym wazonie z fioletowego szkła.

10

Wystawie tulipanów  towarzyszyła również ekspozycja minimalistycznych grafik autorstwa Karoliny zatytułowana „Zaczerpnięte z tulipana”. Materiałem wyjściowym do wykonania tych prac były specjalnie preparowane liście tulipanów.

Więcej o VII Wystawie Tulipanów już wkrótce.

Karolina Ładyżyńska-Skrzypek, mistrzyni florystyki, właścicielka warszawskiej pracowni florystycznej Green Sense. Z organizatorami Wystawy Tulipanów- Stowarzyszeniem Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie współpracuje stale od pierwszej Wystawy, przygotowując i aranżując wystawę odmianową, prowadząc pokazy i warsztaty florystyczne

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl