Po dwóch latach przerwy, przy współpracy z Agencją Artystyczną Pianoforte, w czasie trwania Jarmarku Świętojańskiego mogłam po raz kolejny zorganizować konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK oraz bezpłatne warsztaty florystyczne dla dzieci. Wyzwanie na dzień dzisiejszy nie łatwe ale i temat i miejsce okazały się interesujące i dzięki temu mogę dziś już powiedzieć, że impreza odniosła sukces :-). 


Reklama

Magda Folęga - Konkurs na najpiękniejszy wianek

Spotkanie na rynku rozpoczęło się na jednej z tymczasowych plaż, na których przygotowane były rośliny, potrzebne materiały oraz stanowiska do pracy.

Do tworzenia bukietów i kwiatowych obręczy dzieci nie trzeba było namawiać, chętnie słuchały naszych rad i uwag, aby samodzielnie lub dzięki pomocy florystów czy rodziców, wykonać swoją kompozycję. Niesamowicie satysfakcjonujący jest fakt, że tak sporo dzieci udało nam się zainteresować warsztatami. 

Konkurs na najpiękniejszy wianek - warsztaty
Konkurs na najpiękniejszy wianek - warsztaty
Konkurs na najpiękniejszy wianek - pokaz

Następnie, w jednym z domków odbywało się oddawanie wianków do konkursu, a plaża została przygotowana do pokazu. Wianki zgłaszane były w dwóch kategoriach: amatorów i profesjonalistów. Każdy wianek otrzymał swój numer. W czasie prezentacji, autorzy wianków opowiadali kilka słów o swoim wianku, czym się inspirowali lub jakich użyli roślin. Wianki prezentowały się efektowne i naturalnie oraz były estetycznie wykonane. Oprócz kwiatów i traw, roślin polnych i ogrodowych, pojawiły się liście i owoce, susz, a nawet złocone roślinne elementy.

Po pokazie nastąpiła ocena wianków, następnie wszystkie z nich można było oglądać z bliska i oddać jeden głos na ten najpiękniejszy. Wianek z największą liczbą głosów zdobywał nagrodę publiczności, nie zabrakło również losowania nagrody dla głosujących na wianki :-).

Niełatwo było zdecydować, które z wianków są najpiękniejsze. Komisja brała pod uwagę nie tylko urodę wianka ale i wykonanie, komfort noszenia oraz zgodność z regulaminem.

W kategorii profesjonalistów:
I miejsce zdobyła – Marzena Rojek-Chmiel
II – Justyna Podgórska 
III – Klaudia Rodak

W kategorii amatorów:
I miejsce zajęła – Ania Wiench
II – Anna Łuszpińska
III – Olha Vodopian

Anna Wiench - Konkurs na najpiękniejszy wianek
Wianek: Anna Wiench
Justyna Podgórska - Konkurs na najpiękniejszy wianek
Wianek: Justyna Podgórska
Iza Szelągowska - Konkurs na najpiękniejszy wianek
Wianek: Izabela Szelągowskia

Faworytem publiczności został wianek Izabeli Szelągowskiej zdobywając ponad 20 głosów na 70 oddanych na wszystkie wianki. Tym samym Iza zdobyła nagrodę publiczności.

Pokazowi towarzyszyła miła, przyjazna atmosfera, a uczestnicy konkursu byli hojnie obdarzani brawami przez publiczność. Pomimo, że zebrały się ciemne, ciężkie chmury udało się wszystkim wręczyć dyplomy i nagrody. Nagrodami w kategorii profesjonalistów były między innymi: voucher na warsztaty, prenumerata czasopisma NDiO-Flora oraz akcesoria florystyczne.

Cieszę się, że mogłam wspólnie z innymi pasjonatami roślin spędzić niedzielne popołudnie nie spiesząc się i podziwiając prace tych, którzy zechcieli je publicznie pokazać i poświęcić swój czas.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Mam nadzieję do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie. 

Agnieszka Mitko-Kominek

Konkurs na najpiękniejszy wianek
O autorze

Agnieszka Mitko - Kominek

mistrzyni florystyki, absolwentka Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej. Agnieszka Mitko-Kominek na Facebooku>>