Sezon ślubny już trwa, a floryści ślubni są już bardzo zajęci. Tak bardzo, że do jesieni z trudem będą znajdywać czas na tak oczywiste sprawy jak sen i jedzenie. Mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko znajdziecie czasem choć chwilkę by zaglądnąć na ForumKwiatowe.pl. Tym bardziej, że o ślubach będziemy pisać więcej niż zwykle – przecież sezon trwa! Zaczniemy od bajkowej dekoracji ślubnej, która przed kilkoma tygodniami została wykonana pod kierownictwem  włoskiej mistrzyni florystyki, Federici Ambrosini. Federica jest prawdziwą specjalistką od tworzenia dekoracji kwiatowych dla luksusowych ślubów. Dekoracja sali weselnej, którą chcemy wam pokazać, należy do tych z „najwyższej półki”, a efekt końcowy zapiera dech w piersiach!

dekoracja sali weselnej Federica Ambrosio

Tematem przewodnim ślubnej aranżacji był „Wielki bal Kopciuszka”. Federica zaprosiła do pomocy florystów, którzy chcieli podpatrzeć jak przebiega realizacja takiego zlecenia, spróbować własnych sił, nabrać trochę doświadczenia i nauczyć się czegoś nowego. Chętnych nie brakowało i tak powstała X edycja Floral Masterclass Federici Ambrosini. Zgromadzeni w ramach klasy mistrzowskiej floryści mieli okazję uczestniczyć w organizacji florystycznej oprawy prawdziwego wesela i towarzyszyli swojej nauczycielce od początku do końca tej realizacji.

Jak wyglądała dekoracja? Zobaczcie sami. Białe, różowe i niebieskie kwiaty stworzyły magiczną atmosferę wkomponowane w dwie duże kwiatowe ściany. Wejście do sali weselnej zostało udekorowane wspaniałymi podwieszonymi kwiatami, a dwa długie stoły wyglądały bajkowo udekorowane kwiatowymi bieżnikami i chmurami z hortensji umocowanymi powyżej.

Kilkudniowy kurs zakończył się uroczystą kolacją, podczas której wszyscy uczestnicy poczuli się jak książęta i księżniczki w bajce, otoczeni mnóstwem kwiatów, przy świetle świec, w przepięknej willi i w odpowiednich do sytuacji strojach.

 

dekoracja sali weselnej Federica Ambrosio

dekoracja sali weselnej Federica Ambrosio

Miejsce: @Villa Reale di Monza
Kwiaty: @G-Fresh @MejerRoses @Parfume Flower Company
Zdjęcia: @VarnaStudios
Wypożyczalnie: @fgeventi @Stardomesallestimenti
Obsługa: @Blunotte
Nakrycie stołu: @NuageDesignsinc
Menu: @nostroinchiostro

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl