Mała dziewczynka i wielkie jajo

16/04/2014

Święta Wielkiej Nocy tuż tuż. Z pewnością wykonaliście niesamowite kompozycje i dekoracje wielkanocne, które właśnie sprzedają się jak ciepłe bułeczki. W ramach przerwy w pracy zerknijcie na kilka uroczych zdjęć ze świątecznego „eventu” z udziałem małej dziewczynki i wielkiego jaja na drucianych nóżkach…

[imagebrowser id=68]

Zdjęcia nadesłała nam pani Magdalena Kowalczyk z firmy Kwiatezja Studio Florystyki i Dekoracji. Tak oto pani Magdalena opisuje wydarzenie, które może być inspirujące dla florystów poszukujących pomysłów na okazjonalne promocje kwiaciarni:

Warsztaty Wielkanocne dla najmłodszych to jak na razie spontaniczna akcja zorganizowana dla naszej zaprzyjaźnionej artystki.  Karolinka ma 3 latka i to właśnie w jej przedszkolu ogłoszono konkurs na Świąteczne pisanki. Kwiatezja Studio Florystyki i Dekoracji przygotowało więc odpowiednią skorupę, wykonaną na balonie z masy papierowej, stojącą na nogach plecionych z drutów florystycznych, zajęcie dość czasochłonne, ze względu na długość schnięcia poszczególnych warstw. W sobotę gotowe jajo zostało oddane w ręce naszej artystki, zaopatrzonej w nowiutkie pudełko farbek plakatowych i komplet pędzli. Jak widać Karolcia się świetnie bawiła, podczas gdy my razem z mamą artystki mogliśmy się delektować świeżo parzoną kawką.

Wymalowaną Pisankę trzeba było już tylko nieco wykończyć i tu musieliśmy nieco pomóc przy obsłudze kleju na gorąco, ale oczywiście cały projekt należał do Karolci i żadne szczegóły nie podlegały negocjacjom, a efekt wyszedł piorunujący, jak widać. Sobotnie przedpołudnie uważamy za bardzo owocne i udane, miło spędzony czas w bardzo sympatycznej atmosferze, dał nam powera na rozpoczęcie tygodnia z uśmiechem i z głową pełną pomysłów zabraliśmy się do tworzenia kolejnych skorup, tym razem już w wersji dla całej rodziny. Podobną techniką z masy papierowej wykonaliśmy łamane skorupy do naszych stroików świątecznych.

Magdalena Kowalczuk
Kwiatezja Studio Florystyki i Dekoracji

Wielkanoc kompozycje

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl