Przypominamy o Dniu Samotnego Bukietu! Pomysł zrodził się w Anglii, gdzie pewni miłośnicy kwiatów porozstawiali w różnych miejscach swojego miasteczka kwiaty. Były to bukieciki umieszczone w zwykłym pojemniku na wodę – jak słoik czy obcięta butelka PET. Każdy z nich miał dołączony bilecik z napisem „Take me” – „Weź mnie”.

 
samotny bukiet
 

Celem tej inicjatywy  – Międzynarodowego Dnia Samotnego Bukietu jest wywołanie uśmiechu u przypadkowej osoby, tej która akurat znajdzie bukiecik kwiatów i zostanie nim obdarowana. Akcja ma na celu sprawienie radości komuś nieznajomemu. Według pomysłodawców najlepiej zrobić to właśnie poprzez kwiaty, które swoim naturalnym pięknem sprawiają radość. Więcej o samym pomyśle znajdziecie w naszych poprzednich artykułach o tej akcji w Polsce min. tutaj.

Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu przypada zawsze w niedzielę, pod koniec czerwca.

Jak dołączyć się do tej inicjatywy? To proste:

1. Przygotuj kwiaty – nie muszą być wyszukane. Mogą być ścięte we własnym ogrodzie czy nawet zebrane gdzieś na łące.
2. Ułóż je w bukiet i umieść w najzwyklejszym pojemniku, najlepiej recyclingowym.
3. Dołącz bilecik z napisem np. „Weź mnie”.
4. Pozostaw gotowe dzieło w jakimś miejscu – na ławce, schodach czy murku w swojej okolicy.

 

skarbnica kwiatów
foto: Skarbnica Kwiatów
Co powinno być na bileciku? Proponujemy umieszczenie takiego tekstu:

„Przyjmij mnie, proszę!

Jestem samotny i szukam nowego domu… być może właśnie Twojego lub bliskiej Ci osoby? Jeśli cieszysz się, że mnie znalazłeś to proszę, wyślij wiadomość  – zdjęcie do moich przyjaciół na:  www.facebook.com/events/1090415471032126/  lub
w w w. f a c e b o o k. c o m / T h e l o n e l y B o u q u e t

Zachęcamy wszystkie kwiaciarnie i pracownie florystyczne w całej Polsce do udziału w akcji „Samotny Bukiet”.
Zobaczcie także jak wyglądały poprzednie edycje tej akcji w Polsce (tutaj). Jesteśmy pewni, że i tym razem nie zabraknie otwartych florystycznych serc na dawanie i mnóstwa uśmiechu ludzi obdarowanych kwiatami.

Zapisz

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl