Nasz Dom i Ogród – Flora w różach

05/05/2016

Róża jest kwiatem wykwintnym i szykownym, ale także subtelnym, delikatnym i romantycznym. Duże znaczenie ma sposób, w jaki ją zaserwujemy. Bo róża to nie tylko bukiet, ale także urokliwe aranżacje zdobiące nasze mieszkania. Można podać ją na wiele różnych sposobów. Ładna filiżanka czy imbryk, pełne krótko przyciętych, drobnych róż, pięknie udekorują stół do popołudniowej herbaty. Mogą też być nietuzinkowym prezentem dla bliskiej osoby. Bardzo modne ostatnimi czasy szklane słoiki czy butelki jako nietypowe wazony do kwiatów to ukłon w kierunku stylu boho. Kilka niewielkich słoiczków przewiązanych sznurkiem, jutą czy koronką, wypełnionych luźno ułożonymi różami i ustawionych obok siebie, stworzy niezwykły i uroczy efekt. Z kolei porcelana, srebro czy stare koronki sprawią, że różana aranżacja będzie bardzo romantyczna i nabierze cech stylu vintage. Smak rustykalny podkreślą proste i naturalne detale, takie jak sznurek, drewno, wiklina czy stare, spatynowane, metalowe naczynia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Nie bójmy się eksperymentowania i twórzmy różane specjały w niecodziennych i finezyjnych smakach.

 

praca: Aleksandra Niemiecpraca: Aleksandra Niemiec

Pomysły na różane aranżacje można odnaleźć w najnowszym numerze NDiO – Flora. Warto zajrzeć i się zainspirować Warto też podejrzeć, jak wykorzystać stare, dawno zapomniane naczynia, które zalegają w każdym domu. Dodanie niewielkiego elementu dekoracyjnego sprawi, że kompozycja wypełniona kwiatami będzie wyglądać nowocześnie i efektownie.

W numerze także wianki. Każdy z nas zapewne by chciał, aby stały się one jeszcze bardziej popularne. Niekiedy Panny Młode zamawiają takie dla siebie, czy dla druhen, jednak warto popularyzować ten trend. Gospodyni przyjmująca gości na świeżym powietrzu z kolorowymi kwiatami na głowie zrobi na pewno piorunujące wrażenie. Wianki mogą być różne. Mogą być nie tylko nakryciem głowy, ale także mogą zrobić drzwi, stoły, komody. W numerze także krótka lekcja, jak takie wianki wykonać. Opisane zostały różne techniki oraz trendy, które obecnie obowiązują.

W stałych działach, jak zwykle wiele inspiracji. W Raz, dwa, trzy pomysły z różami, z wiankami, bukiet. Warto też przeczytać tekst Andrzeja Dąbrowskiego – konsultanta w biznesie florystycznym, który tym razem opowiada jak przełamywać bariery i rozmawiać z klientami o wycenie naszych wysiłków. Ponadto szeroka relacja z Europa Cup 2016 oraz IX Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski.

Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00. Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki.

 

praca: Katarzyna Teper-Dziendzielpraca: Katarzyna Teper-Dziendziel

praca: Agnieszka Ogórek, Kwitnące Horyzonty praca: Agnieszka Ogórek, Kwitnące Horyzonty

 okladka3_94

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl