Niedawno pisaliśmy o tym, że warto ograniczać korzystanie z gąbki florystycznej. Zamiast niej można stosować różne techniki, dzięki którym kwiaty znajdą się dokładnie w takim położeniu, w jakim chcemy. Dzisiaj pokażemy aranżację, która została wykonana właśnie taką metodą. Łatwo ją zrobić, wygląda efektownie, a dodatkowym jej plusem jest to, że może mieć wiele zastosowań. Na przykład jako kompozycja na ladę, do recepcji, salonu fryzjerskiego lub biura. Możemy ją też zastosować jako dekorację stołu, jeśli tylko ją powielimy i użyjemy niskich naczyń. Równie dobrze sprawdzi się też jako dekoracja witryny w sklepie.

Do naszej kompozycji wykorzystamy jedynie “kwadratowe” wazony w różnych rozmiarach, kolorowe sznurki i wstążki oraz niebieskie tulipany Double Bubble. Surowe, gładkie szkło i naczynie w kształcie prostopadłościanu w połączeniu z miękkim sznurkiem daje poczucie lekkości i pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Zaletą tej aranżacji jest to, że można ją modyfikować wedle własnego uznania. Zamiast tulipanów świetnie sprawdzą się na przykład gerbery, które dadzą bardzo wesoły, kolorowy efekt.

Jak wykonać kompozycję?

Do wykonania potrzebne będą:

  • wstążki, sznurki, włóczka w różnych kolorach. W naszej kompozycji użyliśmy wstążki rypsowej oraz bawełnianego i filcowego sznurka.
  • niebieskie tulipany Double Bubble (lub inne kwiaty)
  • wazony o kwadratowym kształcie
  • klej na gorąco

Wykonanie tej kompozycji zaczynamy od owinięcia wazonów sznurkami i wstążkami. Owijamy w taki sposób, aby linie nie były idealnie równoległe. Dzięki temu uzyskamy ciekawszy efekt wizualny, poza tym sznurki będą się krzyżowały na górze i łatwiej będzie umieszczać kwiaty w taki sposób aby się nie przesuwały.

Końcówki sznurków łączymy ze sobą za pomocą kleju na gorąco. Dzięki temu unikniemy węzełków, a kompozycja będzie ładnie wyglądać z każdej strony.

Nalewamy do wazonów wodę i wkładamy kwiaty pomiędzy sznurki i wstążki. I gotowe!

Pozostaje ostatni krok – wycena tego rodzaju kompozycji. Zapraszamy przeczytania naszego tekstu: Jak kalkulować cenę kwiatowych dekoracji

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl