Długo wyczekiwana lista zawodników Europa CUP 2020′ została ogłoszona! Kto weźmie czynny udział w Mistrzostwach Europy we Florystyce? Poniżej zamieszczamy listę, choć należy się spodziewać, że zostanie ona jeszcze uzupełniona, mimo iż oficjalna rejestracja uczestników zakończyła się 31 stycznia br. Przyczyną jest choćby fakt, iż np. we Włoszech nie znamy jeszcze zwycięzców mistrzostw krajowych, którzy dopiero zostaną wyłonieni.

Dla przypomnienia: kandydatów nominują stowarzyszenia krajowe, zrzeszone w Międzynarodowej Organizacji Florystycznej Florint. W konkursie może wziąć udział tylko jeden reprezentant danego kraju. Jeśli po zakończeniu pierwszego etapu rejestracji pozostają wolne miejsca, wówczas do konkursu mogą przystąpić zawodnicy z krajów niezrzeszonych. Maksymalna ilość miejsc przewidziana przez organizatorów to 32 uczestników.

W Polsce zawodnika nominuje Stowarzyszeniu Florystów Polskich.  Naszym reprezentantem na Europa Cup 2020 została Iza Tkaczyk – Mistrz Polski z 2016 roku.

EUROPA CUP 2020 – ZAWODNICY:

Hanna Vehkalampi – Finlandia
Henneke Frankema – Niderlandy
Iza Tkaczyk – Polska
Johannes Struber – Austria
Jolien Vanderstappen – Belgia
Karolína Žáčková – Czechy
Katarina Zupančič Dežman – Słowenia
Katarina Albrechtsen – Dania
Marianna Debchynska – Ukraina
Michael Liebrich – Niemcy
Michal Haut – Słowacja
Myeon Oh – Korea Południowa
Nicu Bocancea – Rumunia
Ramona Meier – Szwajcaria
Suzana Lonjak – Chorwacja
Timur Zinkin – Izrael
Yulia Medvedyeva – Estonia
Andrei Kalashnikov – Rosja
Arman Voskanyan – Armenia
Carles Jubany Fontanillas – Hiszpania
Caroline Crabb – Wielka Brytania
Elisabeth Pålsson – Norwegia
Gàbor Nagy – Węgry
Georgios Nikolakopoulos – Grecja
Jimmy Englund – Szwecja

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl