Sandra Alcorn, artystka z Tasmanii (Australia), rozpoczęła swoją karierę jako projektantka w branży modowej, ale w 2012 roku nastąpiła w jej pracy zmiana: miejsce tkanin zajęły płatki kwiatowe. Zaczęła tworzyć projekty sukienek, do których wykorzystywała kwiaty z własnego ogrodu.

Kwiaty, liście, owoce i inne dary natury często stają się źródłem inspiracji. Ich kolory i kształty zachęcają do poszukiwania pomysłów na ich artystyczne wykorzystanie. Dla Sandry źródłem inspiracji był jej własny ogród. Dzięki niemu wpadła na pomysł stworzenia czegoś zupełnie nowego, wyjątkowego i pięknego. Tworzenie projektów miniaturowych sukienek było dla niej zajęciem, które miało po prostu sprawiać jej przyjemność. Wkrótce zaczęła fotografować swoje dzieła i blogować o swojej “Ogrodowej Szafie Wróżek”.

Jako projektantka mody miałam pracownię, która wychodziła na czarujący, choć nieco zaniedbany ogród. Moje pasje do kwiatów i do projektowania musiały się połączyć, było to kwestią czasu. Uwielbiam wchodzić do ogrodu, zatrzymać się na chwilę, poczuć ciepło słońca lub zerwać kilka kwiatów. Podczas jednej z tych chwil stworzyłam swoją pierwszą malutką sukienkę z płatków. W pracy z kwiatami uwielbiam ich efemeryczność, a zdjęcia moich projektów są pamiątką po tych chwilach.

Sandra Alcorn

W 2012 roku powstała jej pierwsza kolekcja kartek z życzeniami, którą wypuściła na rynek pod marką Petal & Pins (Płatek i szpilki). Od tamtego czasu rozwinęła swoją markę, a jej produkty można kupić w Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie czy w Wielkiej Brytanii. W sklepie internetowym Petal & Pins można dziś wybierać spośród różnych kolekcji kartek okolicznościowych. Jedną z nich jest Atelier Pétale w stylu vintage, z kwiecistymi kapeluszami połączonymi z modowymi ilustracjami. Inna to Love Letters, która powstała z pięknych różowych róż, a zaczęła się od jednej kartki walentynkowej. Oprócz kartek Sandra sprzedaje również plakaty, notesy i inne produkty, które zachwycają swoim dizajnem. Zobaczyć je można na stronie: www.petalandpins.com

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl