Poinsecja – zapraszamy do stołu!

14/12/2013

Roślina o niezwykłych walorach dekoracyjnych

Podczas eleganckiego obiadu czy szybkiego lunchu stosowna dekoracja stołu tworzy odpowiednią atmosferę. Poinsecje ze swoją ogromną paletą możliwości idealnie wpisują się w charakter każdej uroczystości. Szczególnie dobrze prezentują się na odświętnie nakrytych stołach.

Dekoracje i kwiaty są niezbędnym elementem, który nadaje stołom niepowtarzalny charakter i wprawia biesiadników w dobry nastrój. Warto wybierać rośliny, które natura oferuje w danym sezonie. Zimą są to poinsecje, które dzięki różnorodnym kolorom, kształtom i rozmiarom można wykorzystać na wiele sposobów.

Poinsecja kryje w sobie niezwykłą moc

Za każdym razem, gdy stawiamy poinsecję na stole, roślina ta odkrywa przed nami swój niesamowity urok i piękno. Może zdobić rodzinny obiad, wystawny bankiet, być skromna w swej prostocie lub ultranowoczesna. Dzięki gwiazdom betlejemskim pomieszczenie zyska indywidualny charakter. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności, aby łatwo stworzyć prawdziwe dekoracyjne perełki.


Szukasz inspiracji na zimowe dekoracje?
Połącz zielono-kremowe poinsecje z przeźroczystymi osłonkami, płatkami sztucznego śniegu i pomalowanymi na biało gałązkami. Dla uzyskania lepszego efektu, ustaw koło siebie kilka podobnie zaaranżowanych roślin.

Uczta dla oka podczas różnych okazji

Gwiazdy betlejemskie dają szeroką paletę możliwości aranżacyjnych, pasujących do różnych stylów. Możemy miniaturowe okazy ustawić w centralnym punkcie stołu lub pojedynczymi gałązkami ozdobić talerze. Bez względu jednak na rodzaj dekoracji sprawimy, że goście będą zachwyceni i urzeczeni nie tylko bogactwem potraw, ale przede wszystkim pięknem dekoracji. Poinsecje połączone ze srebrami, świecami i elegancką porcelaną uczynią stół bardziej wytwornym, natomiast zestawione z szyszkami i gałązkami podkreślą jego prostotę i naturalność. Bogata kolorystyka poinsecji pozwala wykreować dowolny styl. Kremowa poinsecja, śnieżnobiała, czerwona, łososiowa, intensywnie lub delikatnie różowa – każda z nich dobrze się zaprezentuje na świątecznym stole.


Poinsecje występują w wielu kształtach i kolorach. Delikatne różowe, eleganckie kremowe lub żywo czerwone okazy – każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli podobają Ci się wszystkie odmiany, to umieść je w jednym naczyniu, udekoruj świątecznymi dodatkami i ciesz się ich urokiem przez całą zimę.


Metalowa patera na owoce może również posłużyć jako naczynie do kompozycji z mini poinsecjami. Czerwone gwiazdy betlejemskie dobrze współgrają z innymi dodatkami w tym samym kolorze np. jarzębiną i wstążkami.


Tej zimy postaw na odważne akcenty kolorystyczne. Kremowe i nakrapiane poinsecje dobrze współgrają z fioletowymi dodatkami np. pomalowanymi szyszkami, gwiazdkami i bombkami. Ustawiając kompozycje na stole, pamiętaj, aby nie przysłaniały osób siedzących naprzeciwko siebie.


Kompozycje florystyczne nie muszą być drogie, aby wzbudzić zainteresowanie. Wystarczy umieścić gałązkę poinsecji w eleganckiej porcelanie, aby stworzyć miły akcent na stole.

SfE_Logo

autor: Stars For Europe

www.stars-for-europe.info.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl