28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Podczas Finału Fundacja WOŚP zbierać będzie środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld PLN.

Wyjść ze strefy komfortu

Kiedy spotykasz na klatce schodowej staruszkę sąsiadkę z siatką pełną zakupów, powiesz jej tylko zdawkowe “dzień dobry”?  Czy idąc przez miasto i widząc człowieka leżącego na chodniku zwrócisz na niego uwagę i się nim zainteresujesz? Czy widząc napadniętego przez podpitych młokosów wezwiesz pomoc? A czy mając w domu chore, kaszlące dziecko zamkniesz drzwi do jego pokoju?

Macie racje, każda z opisanych tutaj sytuacji jest inna. Wiąże je jednak wspólny mianownik – człowieczeństwo. Tej próby naszego zachowania nie możemy zlekceważyć.

Czasami niewiele potrzeba, aby pomóc innym

Wystarczą chęci, czasami swój własny czas czy podzielenie się umiejętnościami. Wystarczy spróbować to zrobić pierwszy raz, aby się przekonać jakie to dziecinnie proste. Floryści uczestniczący w akcji “Floryści dla WOŚP” już wielokrotnie pokazali swoją chęć pomagania. Przyjeżdżają z różnych stron kraju do Warszawy, pracują dwa dni całkowicie gratis, robią bukiety dla gości Finału WOŚP, cały dzień wspierają wolontariuszy w studio TV pomagając dostarczyć w tłumie bukiety. Proste, prawda? Nie tylko floryści angażują się w akcję, również właściciele hurtowni z kwiatami otworzyli swoje serca i chętnie wpierają nasze działania. Wszyscy ludzie, z kórymi spotykaliśmy się przez ostatnich 11 lat jako organizatorzy tego florystycznego pospolitego ruszenia, sami oferują swoją pomoc. Firma drukująca koszulki dla uczestników akcji zrezygnowała ze swojej marży, a hotel w którym wynajmujemy sale zaproponował – dzwoniąc do nas podczas pisania tego tekstu – zupę dla florystycznych wolontariuszy! Wspaniałe prawda? Pokażmy więc wszyscy, że pomaganie jest dziecinnie proste.

To będzie już 11 edycja akcji “Floryści dla WOŚP” organizowana przez portal ForumKwiatowe.pl. Prosimy, trzymajcie kciuki za wszystkich uczestników akcji. Szczególne podziękowania należą się naszym partnerom. Należa do nich: Poczta Kwiatowa, Niceflowers Olga Świderska, Magnus Hurtownia kwiatów, VHV Flowers and Greens Polska, Orchidea Sp. z o.o., Passiflora – Hurtownia Kwiatów Ciętych, Hurtownia Kwiatów Johan Willemse, Gospodarstwo Ogrodnicze Adam Brzozowski. Podziękowania należą się także firmie Bastex Spółka z o.o. oraz hotelowi De Silva Wilanów. Jesteście wspaniali.

Zobaczcie galerie zdjęć z 27 Finału WOŚP:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl