Flower box to kwiatowy prezent, który ma wiele zalet. Jest poręczny, kompaktowy, wygląda efektownie, a dodatkowo kwiaty mają zapewniony stały dostęp do wody. Z takim prezentem można spędzić wiele czasu poza domem i nie martwić się, że kwiaty zwiędną. Dzisiaj pokażemy Wam prosty pomysł na flower box autorstwa Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek.

Co będzie potrzebne do jej naszego flower boxa? Materiał roślinny można dobrać według własnego uznania. W tej konkretnie aranżacji użyte zostały: małe gerbery, goździki, piwonia, jarzmianka oraz małe liście pelargonii, a także żurawka i kilka gałązek trzmieliny. Potrzebne będzie także oczywiście pudełko, gąbka florystyczna oraz – to co wyróżnia tę pracę – taśma z filcu. Taśma jest tu elementem dekoracyjnym, dlatego powinna być dobrana w kolorze pasującym do kwiatów.

Jak zrobić flower box z filcem?

Po namoczeniu gąbki wkładamy ją do pudełka w taki sposób, aby wypełniła ona przestrzeń do ok. połowy jego wysokości. Wcześniej przestrzeń między pudełkiem a gąbką wypełniamy celofanem.

Następnie umieszczamy wewnątrz pudełka taśmę z filcu. Taśma ma przylegać od wewnątrz do ścianek i wystawać kilka centymetrów powyżej.

W następnym kroku wypełniamy kompozycję kwiatami. Pracujemy w obrysie pudełka bez znacznego wychodzenia poza rant.

Grupujemy i stopniujemy materiał roślinny, dzięki czemu kompozycja mimo niewielkiej wysokości jest trójwymiarowa, nie jest płaska, jest ciekawa, a każdy element ma swoje miejsce. Dzięki filcowi nie potrzebujemy tak dużo zieleni czy kwiatów do zasłonięcia gąbki. Kompozycja jest gotowa!

Aranżacja i zdjęcia: Karolina Ładyżyńska-Skrzypek

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl