PSF dla Fusion Flowers Magazine

30/12/2013

gwiazda-PSF04

Mamy swój, polski akcent w brytyjskim branżowym piśmie Fusion Flowers Magazine. Sue Phillips, redaktor magazynu, odwiedziła Bożonarodzeniową Wystawę Gwiazd Betlejemskich, o której niedawno pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że w wystawie wzięły udział różne szkoły florystyczne.

Fotorelacja z tej wystawy znalazła się w nowym wydaniu Fusion Flowers Magazine. Na naszym gościu wyjątkowe wrażenie wywarło drzewko z wiszącymi kryształami, ozdobione ciętą poinsecją, autorstwa nauczycieli i uczniów Polskiej Szkoły Florystycznej. W związku z tym szkoła ta została poproszona przez Fusion Flowers Magazine o wykonanie bukietu ślubnego z wykorzystaniem ciętej poinsecji. Wykonanie tego specjalnego bukietu ślubnego przypadło wykładowcy PSF, pani Katarzynie Cepie. Prezentujemy kilka ujęć tego bukietu.

O tym, jak bukiet został wykonany opowiedziała nam jego autorka, Katarzyna Cepa:

Konstrukcja pod bukiet ślubny została wykonana z pojedynczo klejonych elementów pociętej słomki o czarnym zabarwieniu na zewnątrz. Dzięki różnym grubościom zastosowanego materiału uzyskałam różne kolory w kryzie: krem, błękit, turkus. Aby bukiet ślubny był niecodzienny zrobiłam cienką, dłuższą rączkę uwitą z czarnego drutu technicznego, który pokryłam ozdobnym, czarnym drucikiem bulionowym. Rośliny zastosowane w bukiecie nadają mu oryginalności, a formalno- liniowy styl pozwala pokazać ruch i różnorodny kształt poszczególnych elementów oraz uwydatnić pierwszoplanowe oddziaływanie naszej „królowej” – poinsecji.

Zobaczcie sami:

gwiazda-PSF05

gwiazda-PSF01

gwiazda-PSF02

gwiazda-PSF03

gwiazda-PSF06

gwiazda-PSF07

gwiazda-PSF08

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl