Raz na ludowo, raz na wesoło

02/06/2014

Dzieci, kwiaty i rodzinny festyn to cudowny przepis na świetną zabawę! W takiej właśnie miałam okazję uczestniczyć w miniony weekend. Był to festyn szkolny pod hasłem  “Raz na ludowo, raz na wesoło”, który odbył się w Szczecinie. Uznałam, że temat wianków idealnie wpisuje się w hasło przewodnie tej imprezy. Dlatego wraz z zespołem mojej  “Pracowni Otwartej – wnętrza, kwiaty i warsztaty” zorganizowaliśmy warsztaty właśnie z robienia wianków.


Reklama

Dzień rozpoczął się wyprawą po kwiaty i łąkowe skarby, która szybko zakończyła się pełnym sukcesem. Już o godzinie 10-tej stanowisko kwiatowe było gotowe. Pierwszych uczestników nie trzeba było długo namawiać, a bardziej nieśmiałym obserwatorom wystarczył krótki instruktaż na zachętę. Barwne opaski kwiatowe dla dzieci i wianki dla dorosłych szybko stały się hitem.  Kolorowe płatki kwiatów, trawy i listki pobudzały wyobraźnię i kreatywność. Efekty zaskakiwały samych twórców, a radość i duma po skończonej pracy napełniały szczęściem i wywoływały promienne uśmiechy. Radosne dzieci, mamy zachwycone nowym pomysłem zabawy na letni czas dla swoich pociech i tatusiowe zapatrzeni w swoje żony w kwiatowych wiankach nadały temu spotkaniu sielankowy charakter.

kwiaty i warsztaty

Do ostatnich chwil festynu nasze stanowisko było oblegane. Dziękujemy wszystkim za udział, fantastyczną energię, zaangażowanie. To wydarzenie utwierdziło nas w przekonaniu, że warto wychodzić do ludzi i pokazywać, że kwiaty potrafią nieść szczęście i że to szczęście mają w zasięgu ręki.

 

Maja Anna Felińska
mgr sztuki, florystka
www.pracownia-otwarta.pl

Maja Felińska

Maja Felińska

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl