Słowiańskiej dziewczynie kwiaty grają w duszy, w sercu…. W rozwianych włosach chabry, kąkole i maki…. Nasze dziewczyny marzą o takim obrazku, bo pięknie, romantycznie, młodzieńczo i świeżo. A przecież ten obrazek namalowała nasza narodowa historia, to nasze korzenie, nasza tradycja i taki właśnie jest nasz słowiański temperament. I cieszymy się bardzo, że moda na kwiaty we włosach wróciła.

wianki, foto: Mariola Miklaszewska

Na różne okazje i sposoby zaaranżujemy kwiaty do upięcia we włosy; na ślub, komunię i mniej zobowiązującą imprezę dziewczęcą, kobiecą. Mamy przeróżne techniki i możliwości łączenia kwiatów, w luźne i bardziej zwarte układy, wianki, wianuszki, girlandy. Luźno upinane kwiatki też potrzebują rąk specjalisty… Technika i wiedza o kwiatach jest tu kluczowym elementem, choć kompozycja nie jest oczywiście bez znaczenia.
To właśnie był temat i powód naszego miłego warsztatowego spotkania na Rynku Hurtowym Bronisze.

Mariola Miklaszewska
źródło: Facebook – wydarzenia

organizator: Rynek Hurtowy Bronisze
Warsztaty prowadziła Mariola Miklaszewska
Zdjęcie i tekst: Mariola Miklaszewska

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl