W sobotę dobiegły końca Targi Special Days w Poznaniu. To jedyne takie targi w Polsce! Trzy emocjonujące dni są już za nami, a my postaramy się w skrócie je wam opisać.


Reklama

Przepięknie udekorowane stoiska, wspaniałe kwiaty oraz efektowne pokazy. Mistrzowie florystyki: Katarzyna Cepa, Joanna Lewandowska, Joanna Kiedacz, Piotr Marzec i Rafał Kawałko swoim pokazem pt. „Pora na koral króla kolorów”, sygnowanym marką VHV Flowers and Greens, rozpoczęli całą serię wydarzeń. Motywem przewodnim tego pokazu był ogłoszony przez PANTONE kolor roku 2019, czyli tytułowy koral. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac pokazowych TUTAJ.

Następnie na scenie pojawiła się charyzmatyczna Monika Bębenek (Szkoła Florystyczna Kwitnące Horyzonty), która omówiła bio desig w specjalnie przygotowanym pokazie pt. „Zielone poruszenie”. Na scenie odbyła się także prawdziwa bitwa – na bukiety. W tej iście sportowej rywalizacji przygotowanej przez OZ EXPORT Polska floryści komponowali bukiety lub aranżacje w określonym stylu. Zadanie nie było łatwe, bo mieli zaledwie kilka minut na jego wykonanie, a do tego musieli korzystać z materiałów wybranych przez swoich konkurentów. Kolejnym punktem programu był pokaz mistrza florystyki Tomasza Maxa Kuczyńskiego, który przedstawił możliwości użycia akcesoriów do tworzenia kwiatowych kompozycji. Potężną dawkę fachowej wiedzy przedstawił Bartłomiej Stefańczyk, trener Floral Academy, opowiadając o tym jak być liderem we florystyce i jakie biznesowe wyzwania stają na drodze florystów.

GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019, fot. FOTOBUENO
fot. GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019 / FOTOBUENO
GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019, fot. FOTOBUENO
Stoisko firmy VHV Flowers and Greens, fot. GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019 / FOTOBUENO
Pokaz: "Pora na koral król kolorów"
Pokaz: “Pora na koral król kolorów”
GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019, fot. FOTOBUENO
Pokaz Szkoły Florystycznej Kwitnące Horyzonty, fot. GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019 / FOTOBUENO
GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019, fot. FOTOBUENO
Andrzej Dąbrowski na scenie, fot. GARDENIA, SPECIAL DAYS 2019 / FOTOBUENO

Na scenie zobaczyliśmy także Andrzeja Dąbrowskiego (wsparcieflorystow.pl), który wygłosił wykład pt. “Przepisy prawa ważne dla florysty”. Niewątpliwą atrakcją był pokaz mistrza Piotra Marca występującego w barwach SITO Poznań, pt.”Męski styl-męska sprawa” podczas którego powstały wspaniałe florystyczne aranżacje zdobiące męskie marynarki. Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ.

Odwiedzający imprezę mogli także uczestniczyć w prezentacji prac i zdjęć z kalendarza Floral Fantasy via Małgorzata Pawłowska, Dzikie Pole. Szansą na pokazanie swoich zawodowych umiejętności i zmierzenie się w szrankach z innymi był “Konkurs dla kwiaciarń”, zorganizowany przez SITO Poznań.

Po raz pierwszy na scenie zaprezentowali się słuchacze i absolwenci z Zespołu Szkół w Jaworze. U boku Macieja Krzusa przygotowali prace projektu pt. „Patrząc w Markownik Wiosny”. Inspirowane fragmentami opowiadania Brunona Schulza bukiety i kompozycje wykonali: Maciej Krzus, Aneta Rajca, Katarzyna Rduch, Iwona Rusnak i Małgorzata Lisowska.

Zespołu Szkół w Jaworze Special Days
Pokaz Zespołu Szkół w Jaworze

Kolejną atrakcją przygotowaną dla odwiedzających Targi Special Days była “Tańcząca z kwiatami”. Była to jedyna w swoim rodzaju prezentacja kwiatowych nakryć głowy, przygotowana przez Monikę Bębenek z Kwitnących Horyzontów, która poderwała swoje uczennice do wykonania układu tanecznego! Odbył się także emocjonujący pokaz Euroflorist pt. “Kwiaty pełne życzeń, czyli bukiety okolicznościowe oczyma Euroflorist”, a o najnowszych trendach firmy Plastiflora, opowiadał Tomasz Max Kuczyński.

Tańcząca z kwiatami.Jedyna Monika Bębenek! Kwitnące Horyzonty – Szkoła Florystyczna.

Opublikowany przez Special Days – florystyka i dekoracje Piątek, 22 lutego 2019

Nie sposób pominąć prezentacji przygotowanej przez firmę VHV Flowers and Greens pt. “Rośliny w walce ze smogiem”. To obecnie temat bardzo ważny i ekscytujący, dlatego wszystkie krzesła przed sceną były zajęte :-). Pokaz poprowadziła Agnieszka Krzymińska, a wystąpili Piotr Marzec, Rafał Kawałko i Michał Bursig. Na zakończenie maratonu wydarzeń mieliśmy jeszcze okazję zobaczyć pokaz poznańskiej firmy Kwiaty&Miut, pt. “Wedding by Kwiaciarnia Kwiaty&Miut”.

W ramach Targów Special Days odbył się także Otwarty Konkurs Dla Kwiaciarń, zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO). Floryści wykonali prace w dwóch tematach: “100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego – bukiet dla Rektora” (praca obowiązkowa) oraz do wyboru: “Pamięci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego) (1931-1969) – kompozycja na 50. rocznicę śmierci” lub “300-lat Bambrów w Poznaniu – florystyczna interpretacja kornetu lub czepca Bamberki”. Zapraszamy do galerii zdjęć prac konkursowych TUTAJ.

Special Days to prócz bogatego programu pokazów i seminariów także przegląd trendów i rynkowych nowości z branży artykułów dekoracyjnych, ozdób świątecznych i okolicznościowych. Dla wielu florystów była to także szansa na pokazanie swoich umiejętności, zaistnienie na florystycznej scenie i nabranie nowych doświadczeń. W pawilonach targowych na odwiedzających czekały zarówno kwiaty, jak i bombki, choinki czy ozdoby wielkanocne. Dzięki różnorodności prezentowanych produktów targi umożliwiły przedsiębiorcom wiele owocnych spotkań biznesowych, inspirujących rozmów oraz nawiązanie nowych kontaktów. Bardzo nam miło, że byliśmy partnerem medialnym tych targów i już nie możemy doczekać się ich kolejnej edycji!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl