Myślicie, że jesteśmy szaleni, polecając poinsecję jako kwiat cięty! Nic z tych rzeczy. Używanie jej w wersji ciętej daje nowe możliwości aranżacyjne z nutą glamour.

Poczuj się jak gwiazda Hollywood!

Mało kto wie, że poinsecja zanim zrobiła karierę jako roślina pokojowa, była popularna jako kwiat cięty. Emigrant Paul Ecke sprzedawał świeżo przycięte gałązki dzikich poinsecji w okresie Bożego Narodzenia na Sunset i Hollywood Boulevard. Ludzie kochali je w bukietach i w wieńcach ściennych.

Więc jeśli jesteś gotowy na podbój Hollywood, marzy Ci się namiętny pocałunek w niecodziennych sytuacjach i uwielbiasz tańczyć na ulicy nocą w deszczu, obcując z ciętą poinsecją będziesz w swoim żywiole.

Dzięki ciętym poinsecjom możesz tworzyć kompozycje, które nie idą w parze z roślinami doniczkowymi.

Poinsecje jako ozdoby choinkowe czy piękne dekoracje prezentu oraz tworzące bazę bogatego bukietu dla zimowej panny młodej: dzięki nim bez ograniczeń możesz realizować swoje dekoracyjne marzenia.

Łodygi czerpią wodę z fiolek kwiatowych, probówek, bombek choinkowych zamienionych w wazony lub nasączonej gąbki florystycznej. To sprawia, że cięte poinsecje są tak wszechstronne, jak róże, goździki i gipsówka.

Poinsecja zachowuje świeżość w wazonie do dwóch tygodni

Jeśli chodzi o róże, goździki i gipsówkę, to poinsecja jest równie trwała jak te ulubione kwiaty. Ponadto zachowuje świeżość nawet przez dwa tygodnie.

Jak uzyskać cięte poinsecje

Ponieważ wciąż rzadko można kupić cięte poinsecje, najlepiej samemu je przyciąć. Po prostu odetnij pędy rośliny i usuń dolne liście. Możesz zatrzymać wypływanie mlecznego soku, zanurzając łodygi na kilka sekund najpierw w gorącej wodzie o temperaturze 60°C, a następnie natychmiast w zimnej wodzie. Przygotuj łodygi w ten sposób, a następnie kontynuuj układanie.

PS: To, że mówimy tutaj o kwiatach ciętych, z punktu widzenia zasad nomenklatury botanicznej jest nie do końca słuszne. Kolorowe części poinsecji to kolorowe przylistki. Kwiaty to małe żółte pączki pomiędzy przylistkami. Występują również na poinsecjach ciętych, dlatego możemy nazwać je kwiatami ciętymi.

Pomysły i inspiracje na wykorzystanie gwiazdy betlejemskiej znajdują się na kanale MyPoinsettia na YouTube, na stronie http://www.gwiazda-betlejemska.info/ oraz na Facebooku MojaPoinsecja.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl