Świątecznie w Hurtowni Kwiatów Róża

19/03/2015

Różne spojrzenia na kompozycje, różne osobowości florystów prowadzących oraz całe mnóstwo kompozycji i bukietów z akcentami wielkanocnymi. Tak można w skrócie opisać to co działo się w Hurtowni Kwiatów Róża w minioną niedzielę.

[imagebrowser id=136]

Na scenie katowickiej hurtowni pojawili się: Aleksandra Bilik-Żemła, Agnieszka Stój, Přemysl Hytych (Czechy) oraz Izabela Stachecka. To doborowe towarzystwo pokazało wiele ciekawych kompozycji, które z pewnością zainspirowały licznie przybyłą na pokaz publiczność. Do mocnych stron pokazu należy zaliczyć wielką różnorodność prac i prezentowanych pomysłów. Floryści pokazali zarówno duże jak i małe formy. Duże idealnie pasowały na świąteczne wystawy, dekoracje w obiektach czy fragmenty wystroju firm. Te mniejsze zaś były gotowymi pomysłami sprzedażowymi dla każdej niemal kwiaciarni.

Nas szczególnie zaciekawiły prace, które zaprezentował Přemysl Hytych. Ten utalentowany florysta z Czech, który jak sam o sobie pisze „często ulega wpływom swojego naturalnego otocznia”, pokazał kilka prac z wykorzystaniem wierzby. Misterna konstrukcja z pewnością przyciągnęła wzrok oglądających. Jego prace cechowała czystość, którą osiągał dzięki doskonałemu wyważeniu kompozycji, głębokim wyczuciu detalu oraz łatwości w łączeniu różnych kolorów i materiałów. Według nas były to kompozycje na najwyższym światowym poziomie.

Hytych

praca: Premysl Hytych

Nasze rodzime florystki dobrze znane stałym bywalcom katowickich pokazów również i tym razem nie zawiodły. Aleksandra Bilik-Żemła doskonale poruszała się w asortymencie Hurtowni Kwiatów Róża. Wykorzystując dostępne na miejscu produkty wykonała kompozycje, w których w ciekawy sposób połączyła formy przemysłowe z zamiłowaniem do natury i piękna. Z kolei Agnieszka Stój pokazała prace na świetnym poziomie technicznym potwierdzając tym samym swoją wiedzę i doświadczenie, które na co dzień przekazuje na prowadzonych warsztatach i kursach florystycznych. Materiał roślinny posłużył jej do poszukiwań nowych, jeszcze nie odkrytych zestawień, choć można było także zauważyć, że lubi i docenia klasykę.

Najtrudniejsze zadanie miała Izabela Stachecka, która w większości swoich prac wykorzystywała papier i wstążkę. Jej wiosenna aranżacja stołu utrzymana była w kolorystyce nadchodzącej wiosny, a prace generalnie wyróżniały się pięknymi przejściami i połączeniami kolorów oraz świeżymi pomysłami. Zaprezentowana sztuka pakowania prezentów była na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z pokazu w naszej galerii. Mamy nadzieje, że choć w niewielkim  stopniu wprowadzą was w klimat niedzielnego pokazu oraz będą inspiracją dla waszej wiosennej twórczości.

pokaz

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl