Święta w towarzystwie poinsecji

22/11/2015

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w gronie rodziny i przyjaciół,kiedy nie może zabraknąć gwiazd betlejemskich.Te urokliwe rośliny na stałe wpisały się w tradycję świąt. Polacy coraz częściej poszukują wyszukanych kompozycji, dlatego trzeba się dobrze przygotować na zbliżający się sezon, aby móc sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

Gwiazdy betlejemskie sprawiają, że wnętrza nabierają uroku i zaczynają tętnić życiem. Dzięki szerokiej gamie kolorów i rozmiarów mogą sprostać każdemu stylowi i gustowi. Zarówno w wydaniu nowoczesnym jak i tradycyjnym, sprawiają, że Boże Narodzenie jest wypełnione radością.
 

2015-poinsecje-w-klasycznym-salonie-06-pl

 

Klasyka w nowym wydaniu

Klasyczne,świąteczne dekoracje w zielono-czerwonej tonacji można zaaranżować w bardzo oryginalny sposób.Ciekawy efekt uzyskamy układając doniczki z gwiazdami na kształt choinki. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego świerku lub jodły i nie wymaga dodatkowych dekoracji. Do przygotowania tej kompozycji potrzebny jest stojak na kwiaty w kształcie piramidy. Dzięki kolorowym przylistkom gwiazdy betlejemskiej można stworzyć choinkę w dowolnej tonacji. Pielęgnacja aranżacji jest równie łatwa, jak jej przygotowanie. Wystarczy ją regularnie podlewać, a rośliny będą cieszyły swoim wyglądem jeszcze przez długi czas po świętach.

1-poinsecje-w-klasycznym-salonie-01-pl

Gwiazdy betlejemskie można wykorzystać do ożywienia kalendarza adwentowego. Do zrobienia takiej dekoracji potrzebna jest duża rama na zdjęcie.W miejsce szyby, za pomocą samoprzylepnych haczyków lub wstążki, należy przymocować materiałowe torebki (własnoręcznie wykonane lub gotowe) i włożyć do nich małe, różnokolorowe poinsecje, drobne dodatki oraz słodycze. Tło dekoracji można pomalować farbą tablicową lub przykleić tablicę kredową w rolce, co umożliwi pisanie po niej kredą lub markerem (np. daty, życzenia, liczbę dni do Gwiazdki).

„Gwiazdy dla gwiazd”: dekoracje krzesła z poinsecjami

2-poinsecje-w-klasycznej-jadalni-01-pl

Dla podkreślenia świątecznego charakteru uroczystości oprócz eleganckiego nakrycia stołu warto zadbać o dekorację krzeseł.
Tutaj miniaturowe poinsecje otulono mchem, a następnie włożono do metalowych rożków florystycznych, które solidnie przymocowano do oparcia drutem dekoracyjnym. Gwiazdy można dodatkowo przystroić wstążkami oraz świątecznymi ozdobami. Wskazówka: winietki można dowolnie przygotować w zależności od upodobań.

„Słodkie święta”: nowoczesny, świąteczny stół z wazonami pełnymi cukierków

3-nowoczesna-jadalnia-z-poinsecjami-pl

Kolorowe bukiety poinsecji będą szczególnie kusić swoim wyglądem, jeśli zostaną umieszczone w osłonce wypełnionej słodyczami. Do tej aranżacji potrzebne są dwa szklane wazony o tym samym kształcie, ale o różnych rozmiarach. Mniejszy wazon włożono do większego, a wolną przestrzeń między nimi wypełniono cukierkami.

Nowoczesne święta: stylowe formy i kontrastujące kolory

Oryginalne, stylowe dekoracje pasują do jasnych, otwartych przestrzeni. Zaskakujący efekt można uzyskać łącząc ze sobą kontrastujące kolory. Tradycyjną choinkę można zastąpić innymi dekoracjami, którym nada się kształt choinki. W tym przypadku wykorzystano kremowe poinsecje, rodzinne zdjęcia i dekoracyjne gwiazdki. Do czarnej,pilśniowej płyty przymocowano deski, pełniące funkcję półek. Na górze „choinki” oraz na jej dole –na paterze, imitującej pień drzewa,umieszczono gałązki jodły.

4-nowoczesny-parawan-z-poinsecji-02-pl

„Przy świetle gwiazd”

Innym pomysłem na świąteczną dekorację jest wykorzystanie starych szkieletów abażurów. Te oryginalne konstrukcje zostały udekorowane ciętą poinsecją, gałązkami jodły oraz świątecznymi ozdobami. Aranżację można zamienić w tradycyjną, wiszącą lampę, jeśli doda się do niej żarówki ledowe, które nie nagrzewają się i są bezpieczne dla liści. Cięte poinsecje umieszczono w probówkach wypełnionych wodą i przymocowano ozdobnym drutem.

5

Kolorowe poinsecje doniczkowe mogą zdobić lampy stołowe o różnych kształtach i wzorach.Różnorodne kombinacje kolorystyczne roślin sprawiają, że można stworzyć idealną kompozycję do każdego wnętrza i sprostać oczekiwaniom miłośników różnych stylów.

6

 

SfE_Logo

UE_Logo_pl

zdjęcia: Stars for Europe

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl