Największa na świecie giełda kwiatowa, czyli Royal FloraHolland, wkrótce otwiera swoje podwoje na kolejną edycję spektakularnych targów roślin ozdobnych. Trade Fair Aalsmeer, bo tak się te wyjątkowe targi nazywają, odbędą się na początku listopada w na terenie giełdy w Aalsmeer i z pewnością przyciągną mnóstwo osób z branży kwiatowej.


Reklama

To wydarzenie to prawdziwa uczta dla wszystkich osób, które są profesjonalnie – i nie tylko – związane z kwiatami i roślinami ozdobnymi. Cała impreza zajmie powierzchnię wielkości 26 000 m2, co sprawia, że targi w Aalsmeer należą do jednych z największych tego typu wydarzeń na świecie.

Jak zawsze, na targach wystawcami będą członkowie giełdy Royal Flora Holland – handlowcy i producenci kwiatów i roślin. Jednak to nie wszystko. Na stoiskach będzie można znaleźć również artykuły opakowaniowe i dekoracyjne, które odgrywają ważną w handlu kwiatami. Ponadto, hodowcy roślin ozdobnych dostarczą swoje niezwykłe rośliny, prezentując nowe i ciekawe odmiany oraz innowacyjne koncepcje marketingowe.

W tegorocznej edycji TFA weźmie udział ponad 600 wystawców. To prawdziwy raj dla miłośników roślin doniczkowych, ale także dla tych, którzy cenią sobie piękno kwiatów ciętych. To właśnie tutaj znajdziecie największy na świecie wybór kwiatów i roślin. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z zeszłorocznej edycji Trade Fair Aalsmeer (2022).

Jednym z najbardziej ciekawszych aspektów Trade Fair Aalsmeer są koncepcje marketingowe, które kształtują sposób, w jaki prezentowane są produkty. To tutaj poznacie najnowsze trendy i pomysły, które napędzają sprzedaż w branży. Najlepsze innowacje uhonorowane zostaną nagrodą Glazen Tulp Award. Jest to konkurs, w którym wybierane są najciekawsze, najpiękniejsze i najbardziej innowacyjne nowe produkty zgłoszone przez hodowców. O zeszłorocznej edycji konkursu pisaliśmy TUTAJ – zachęcamy do lektury!

Podczas targów odbędzie się również kolejna edycja konkursu Greenovation Award, w ramach którego przyznawana jest nagroda za najbardziej innowacyjny i ekologiczny produkt / koncepcję. Jury ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybrało sześciu kandydatów, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca. Wśród nominowanych produktów znalazły się uprawy lauru i anturium doniczkowego całkowicie bez torfu, czy aplikacje, na przykład do planowania ogrodu oraz inne innowacyjne pomysły.

Trade Fair Aalsmeer 2023 to wydarzenie, które warto odwiedzić, jeśli tylko ktoś poszukuje inspiracji i nowości na rynku florystycznym. Odbędzie się w dniach 7-9 listopada, wstęp jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl