Do świąt Bożego Narodzenia zostało kilka tygodni, ale świąteczne wianki, stroiki i inne gwiazdkowe kompozycje już pojawiają się w kwiaciarniach. Dzisiaj przedstawiamy trzy różne dekoracje świąteczne, które zostały przygotowane przez Biuro Kwiatowe Holandia: choinkę, girlandę i wianek na stół.

Mini wianek na świąteczny stół

Wianek bożonarodzeniowy to popularna ozdoba, którą można udekorować drzwi lub po prostu położyć na świątecznym stole. Ciekawym pomysłem może być stworzenie wianka w wersji mini. Dzięki małemu rozmiarowi taki wianek zmieści się na świątecznym kieliszku. Do jego wykonania można użyć namoczonej gąbki florystycznej (lub mchu owiniętego drutem – w wersji ekologicznej), a następnie powkładać w nią kwiaty w wybranej wielkości i kolorystyce – na przykład od delikatnego różu do głębokiej czerwieni. Taka ozdoba na pewno zwróci uwagę osób zasiadających wspólnie do stołu.

fot.: Flower Council of Holland

Podwieszana choinka

Wiszące drzewko z kwiatów i bombek, które wygłąda jakby unosiło się w powietrzu to doskonały pomysł jeśli chcemy przyciągnąć wzrok i zaintrygować. Jego zaletą jest to, że może występować w dowolnym rozmiarze. Wisząca choinka wygląda bardzo lekko, nowocześnie i efektownie. Do jej wykonania wykorzystano różne rodzaje storczyków (Vanda, Phalaenopsis, Cambria, Burrageara, Cymbidium, Paphiopedilum Americana) oraz takie kwiaty jak: glorioza, róża, driakiew, jaskier, frizea, tulipan, gipsówka, chryzantema Baltazar. Kwiaty mają dostęp do wody dzięki okrągłym buteleczkom, które kształtem nawiązują do bombek (które też znalazły się na choince). Wykonanie takiej kompozycji jest dość czasochłonne, ponieważ każdą buteleczkę z wodą należy przywiązać do kawałka drutu, który wcześniej mocujemy u góry, w wybranym miejscu.

fot.: Flower Council of Holland
fot.: Flower Council of Holland
fot.: Flower Council of Holland

Girlanda z amarylisami

Girlanda z amarylisami to bogata kompozycja, która będzie się wspaniale prezentować w dowolnym miejscu, nie tylko nad kominkiem. Wygląda bardzo okazale i ekskluzywnie, a wszystko dzięki bogactwu użytych w niej kwiatów. Są to między innymi amarylisy (Ferrari, Wild Amazon, Rilona i dwubarwny Ambiance), groszek pachnący, róże, chryzantemy Baltazar, Leucospermum, gałązki złotej mimozy, jodła Nobilis. Podstawą girlandy jest gruby drut, złożony na pół i skręcony by można było powkładać w niego łodygi roślin. Do zabezpieczenia roślin przyda się taśma florystyczna. Girlandzie można nadać dowolny kształt i poeksperymentować z przejściami kolorów i jej strukturą.

fot.: Flower Council of Holland
fot.: Flower Council of Holland
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl