Historia tej florystki zaczęła się od wystroju wnętrz. Jednak zawsze traktowała ona kwiaty z dreszczykiem emocji. Jej wielka miłość do nich zaczęła się w czasach studenckich, kiedy pracowała w kwiaciarni. Dziś wielu ludzi podziwia jej prace, które wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Iza Tkaczyk jest mistrzynią Polski (2016) i jest uważana za jedną z najpopularniejszych florystek w kraju.

Dlatego wiele osób szczególne zainteresowały warsztaty, które Iza miała poprowadzić w Mińskiej Szkole Florystycznej. Była to jej pierwsza wizyta tego rodzaju na Białorusi, więc pojawienie się florystki tej rangi było wyjątkowym wydarzeniem, którego nie można było przegapić. Być może był to decydujący impuls dla florystów z Rosji i Estonii, którzy zapisali się na seminarium „Akcenty i niuanse”. Fakt ten po raz kolejny dowodzi, że florystyka nie ma granic.

Już w pierwszej chwili, gdy Iza pojawiła się na miejscu, można było jak jej energia wypełnia całe pomieszczenie. Z łatwością i szczegółowo wyjaśniała po polsku wszystkie aspekty pracy, w sposób bardzo jasny i zrozumiały, a tłumacz przekazywał te informacje grupie. Jednak pod koniec dnia tłumacz nie było już potrzebny. Iza mówiła trzema językami: polskim, angielskim i rosyjskim, a floryści z dużym zainteresowaniem słuchali każdej jej rady i wykonali swoje aranżacje z wielkim dreszczykiem emocji. Możemy śmiało powiedzieć, że bariera językowa w ogóle nie była odczuwalna. Iza jest niezwykle utalentowaną osobą, która rozumiała wszystko, nawet jeśli komunikacja następowała przy pomocy gestów.

 

bukiet na konstrukcji

bukiet na konstrukcji

 

Iza darzy wyjątkową miłością wszystkie ciepłe materiały. Jest mistrzem niuansów, nie boi się eksperymentować i używać różnych materiałów. Wyznaje także bezgraniczną miłość do kapeluszy, którą chciała zaszczepić uczestnikom warsztatów i udało się jej.

Po spotkaniu uczestnicy nie mogli przestać podziwiać aranżacji, fotografowali i dzielili się nimi na portalach społecznościowych. Teraz można powiedzieć na pewno, że w ciągu dwóch dni warsztatów wszyscy uczestnicy stali się jedną rodziną, pomagali sobie nawzajem, bez końca się śmiali.
Ostatniego dnia nikt nie pozwolił Izie odejść bez ciepłych słów wyrażających wielką wdzięczność. Każdy z uczestników przyznał, że dzięki temu spotkaniu nabrał dużego doświadczenia i doświadczył wielu pozytywnych emocji.

Zobacz zdjęcia prac w galerii zdjęć >>

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o