„Weekend z florystyką” to bezpłatne, otwarte wydarzenie organizowane przez Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych (SPPSS) we współpracy z Instytutem Architektury Krajobrazu KUL (IAK). Ma ono na celu popularyzację wiedzy z zakresu florystyki i architektury krajobrazu oraz sztuk wizualnych, ułatwić nawiązywanie kontaktów ze specjalistami z branż związanych z przyrodoznawstwem, umożliwić wymianę doświadczeń, a także zaprezentować trendy rynku.

Impreza odbędzie się w Lublinie 28-29.04.2018r.
Miejsce to Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur oraz Foyer Sali Operowej.

Wydarzenie oparte będzie na wystąpieniach profesjonalistów i konkursie na najciekawsze stanowisko florystyczne oraz na wystawie kilkudziesięciu instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych pod kierunkiem Pawła Adamca, przez słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu KUL.

Celem wydarzenia jest pokazanie szerokiego spektrum zagadnień związanych z florystyką i architekturą krajobrazu takich jak materiałoznawstwo, rękodzieło, komponowanie i symbolika barw i kształtów oraz przedstawienie zawodu florysta jako artysty zajmującego się sztuką wizualną. Wydarzenie skierowane jest do szerokiej grupy odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów i pracowników firm z branży.

Florystyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną sztuk aranżacyjnych, obejmującą szerokie spektrum zagadnień z zakresu komponowania, znajomości materiału roślinnego oraz rzemiosła artystycznego. Wymiar kompetencji florysty dotyczących zazwyczaj tworzenia dekoracji z kwiatów oraz wizualnej oprawy uroczystości i wnętrz, poszerza się, obejmując działania instalacyjne w przestrzeniach publicznych. Miarą profesjonalizmu w tej branży jest umiejętność kreatywnego wykorzystania lub przemiany charakteru stosowanych materiałów.

Paweł Adamiec
pomysłodawca i koordynator „Weekendu z florystyką”

My już teraz podglądamy jak powstają prace, które będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym i serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania. 27 kwietnia to także Dzień Florysty, święto wszystkich ludzi kwiatowej branży.

Weekend z florystyką

Weekend z florystyką

Weekend z florystyką

Patronat honorowy:

  • Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski
  • Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk

Podmioty współpracujące przy organizacji i realizacji projektu:

  • Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych im. Andrzeja Bączkowskiego w Lublinie, Sulisławicka 7, 20-360 Lublin
  • Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Konstantynów 1H, 20-708 Lublin

Partnerzy:

  • Fundacja Krajobrazy
  • Stowarzyszenie Florystów Polskich
O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl