Jak przenieść klimat tropikalnych wakacji do własnego mieszkania? Najprościej poeksperymentować z różnymi elementami dekoracji wnętrz. Trend na miejską dżunglę trwa, a więc znajdziemy na rynku sporo elementów wyposażenia z motywami tropikalnymi. Najlepszy efekt uzyskamy jednak wtedy, gdy wypełnimy przestrzeń żywymi roślinami doniczkowymi. Można zaaranżować mini oranżerię w salonie lub sypialni, albo pójść o krok dalej i stworzyć prawdziwą dżunglę we własnej łazience. Ten pomysł sprawi, że każda kąpiel będzie jeszcze bardziej relaksująca… zwłaszcza, jeśli nie mamy ogródka lub chociaż balkonu wypełnionego zielenią.

Jak stworzyć mini dżunglę w łazience? Przecież to miejsce wilgotne, ciepłe i zwykle ciemne. Oczywiście w łazience musi być okno, bez tego żywe rośliny nie mają szans. Jeśli zaś chodzi o wilgotność i temperaturę, to trzeba po prostu wiedzieć jakie rośliny wybrać. Niektóre lubią ciepło, wilgoć i bardziej zacienione stanowisko. Dobrze rosną w takich warunkach i nie sprawiają problemów. Warto pamiętać, że rośliny, które lubią dużą wilgotność zwykle wymagają rozproszonego światła.

rośliny do łazienki

dreamascream.com

rośliny do łazienki

dreamascream.com

Jakie rośliny wybrać? W łazience dobrze czuje się wiele roślin. Można wybrać anthurium, które lubi ciepło i woli wysoką wilgotność, a przy dobrym świetle idealnie sprawdzą się także storczyki, które odpowiednio nawożone odwdzięczą się obficie kwitnąc. Jeśli jednak chcemy uzyskać atmosferę dżungli, to nie przesadzajmy z kwiatami kwitnącymi – kilka wystarczy. Większość niech stanowią rośliny zielone i egzotyczne. Bromelie, krotony, papirusy, draceny, fikusy, bluszcze, maranty, filodendrony i inne. Dzięki wysokiej wilgotności nie trzeba ich zraszać ani spryskiwać, a podlewać można rzadziej. Tak na prawdę jedynymi roślinami, które nie nadają się do takich wilgotnych pomieszczeń są kaktusy i sukulenty. Nadmiar wilgoci będzie powodował ich gnicie i obumieranie.

Tworząc własną dżunglę dla lepszego efektu można przemieszać rośliny: te duże poustawiać w połączeniu z małymi, na różnych wysokościach. Całość warto uzupełnić stylowymi dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów, jak drewno, wiklina czy bambus, które podkreślą egzotyczny charakter wnętrza.

rośliny do łazienki

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl