Pandemia sprawiła, że w ostatnim czasie odwołano wiele imprez florystycznych. Zrezygnowano z pokazów, prezentacji, targów, a nawet warsztatów. Dla organizatorów jest to kłopot i spore straty finansowe, między innymi z powodu zmarnowanego materiału roślinnego.


Reklama

Tak miało być w przypadku jednego z odwołanych wydarzeń, Konferencji Florystycznej, która miała odbyć się w Jasionce k. Rzeszowa podczas Targów Ogrodniczych GARDEN EXPO. Podczas niej miał odbyć się pokaz florystyczny, na potrzeby którego zamówiono towar z Holandii. Niestety wydarzenie nie odbyło się, ale zamówione wcześniej kwiaty zdążyły już wyjechać od producentów z Holandii i procesu dostawy nie dało się zatrzymać. Kwiaty dostarczyła firma VHV Flowers and Greens, jeden z niewielu operatorów, którzy zajmują się dostawą kwiatów bezpośrednio pod drzwi kwiaciarni.

Autorki prac: Agnieszka Stęchły, Małgorzata Bębenek, Katarzyna Zielińska – zespół florystek z Galerii Natura

Wszystko wskazywało na to, że z kwiatami stanie się to, co ostatnio jest bardzo częste: wylądują w koszu. A jednak nie! Kwiaty nie zostały zmarnowane dzięki pomysłowości mistrza florystyki z Zamościa, pana Piotra Marca, który namówił dyrekcje kilku muzeów, aby udostępniły wnętrza swoich obiektów dla florystów. Tak oto powstała nietypowa wystawa florystyczna – nietypowa, bo zorganizowana w obiektach zamkniętych z powodu pandemii i niedostępnych dla publiczności. Choć wystawy nie można było odwiedzić, to pozostała po niej fotorelacja. Dzięki niej możemy zobaczyć florystyczne kreacje w pięknej, historycznej oprawie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, prezentujących prace wykonane we wnętrzach Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu Oddział Muzeum w Jarosławiu.

W pracach użyte zostały między innymi ekskluzywne róże Avalanche+® oraz chryzantemy od Just Chrys, które zapewniła SIGMA International (Poland) .

Autorkami prac są florystki z Galerii Natura: Małgorzata Bębenek, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Stęchły.
Facebook.com/galerianatura
Autorka zdjęć: Agnieszka Sopel

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl