W tym roku mija dziesięć lat istnienia ForumKwiatowe.pl. Jesteśmy szczęśliwi, że tak długo udaje się nam tworzyć portal, który wspiera, inspiruje i (mamy nadzieję) zadowala naszych czytelników. W przeciągu tych lat forum zmieniało się, rozwijało i dało nam szansę na realizację wielu ciekawych pomysłów. Dla nas najcenniejsze jest jednak to, że dzięki forum mieliśmy możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, których połączyła pasja do florystyki: naszych czytelników, autorów i partnerów. To dzięki Wam udało się stworzyć branżowy portal informacyjny, jakim jest obecnie ForumKwiatowe.pl. To jest coś, co tak na prawdę warto świętować!

Z tej okazji pragniemy zaprosić Was do Krakowa, gdzie w najbliższy weekend (27-29 lipca) odbędzie się wystawa florystyczna pt. „Kwiaty i sztuka”.

Z niecierpliwością czekamy na jej rozpoczęcie i gorąco zachęcamy do jej odwiedzenia. Jest to wyjątkowy projekt, z ciekawą formułą, a uczestniczyć w nim będzie aż dwunastu polskich florystów…
 

Kwiaty i Sztuka

 

KWIATY I SZTUKA

Wystawa florystyczna z okazji X-lecia portalu ForumKwiatowe.pl

Celem wystawy jest zaprezentowanie kunsztu florystycznego polskich florystów i ukazanie piękna kwiatowych aranżacji w kontekście dzieł Józef Mehoffera, znanego malarza i rysownika, jednego z najwybitniejszych artystów Młodej Polski i polskiego malarstwa z przełomu wieku XIX i XX.

Prace florystyczne zostaną zaprezentowane w Domu Józefa Mehoffera – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, partnera wystawy. Miejsce to wypełnione jest należącymi niegdyś do artysty stylowymi meblami i przedmiotami, które tworzą niepowtarzalny klimat. W ramach stałej ekspozycji prezentowane są tu obrazy, grafiki, projekty i witraże autorstwa Mehoffera. Spośród tych dzieł wytypowaliśmy dwanaście obiektów, które zostaną poddane florystycznej interpretacji przez dwunastu zaproszonych do tego projektu florystów. Każdy florysta wykonana jedną aranżację, która będzie stanowić interpretację wybranego dzieła. Brzmi ciekawie? Na pewno!

Pieczę nad częścią florystyczną przedsięwzięcia będzie sprawować dyrektor artystyczny, mistrzyni i międzynarodowa sędzia florystyki Magdalena Kaczmarek-Sidor. Kuratorem wystawy jest dr hab. Bożena Pawłowska (Katedra Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – Podyplomowe Studia „Florystyka”).

Wystawa będzie otwarta dla publiczności w dniach 27 – 29 lipca 2018 w Domu Józefa Mehoffera – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, przy ul. Krupniczej 26. Godziny otwarcia muzeum: 10-18 w piątek i sobotę, a w niedzielę w godzinach 10-16. Zapraszamy do zwiedzania w tym czasie!

Zapraszamy również na wernisaż, który odbędzie się w piątek, o godzinie 17-tej, w przepięknym ogrodzie mieszczącym się na tyłach Domu Józefa Mehoffera. Wydarzenie uświetni krótki recital gitarowy Dmytra Holovenko, który zagra utwory wybitnego hiszpańskiego kompozytora Joaquína Rodrigo.

Julia i Janusz Błaszczyk


Partnerami wydarzenia są:

Dom Józefa Mehoffera – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie

Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze – Hurtownia Kwiatów „Róża”

VHV Flowers and Greens

Poczta Kwiatowa Sp. z o. o.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach – największe w Polsce centrum dystrybucji świeżych kwiatów

Studia Podyplomowe Florystyka – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Polska Szkoła Florystyczna

Chrysal

Green Days Międzynarodowe Dni Zieleni 2019

Nasz Dom i Ogród – Flora

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl