Zimowe miesiące nie należą do sezonu ślubnego, ale i tak część par młodych decyduje się wziąć ślub właśnie o tej porze roku. Kwiaty nie są problemem – tak naprawdę “młodzi” mogą wybierać spośród wielu gatunków, choć oczywiście pewnym ograniczeniem jest ich wyższa cena. Zobaczcie relację z jednego z takich zimowych ślubów, dla którego oprawę kwiatową stworzyła Agnieszka Galicka.


Reklama

Chciałabym zaprezentować króciutki reportaż zdjęciowy ślubu w atmosferze świąteczno-noworocznym. Elegancka z umiarkowanym zastosowaniem ozdobników dekoracja bardzo przypadła do gustu parze młodej, ale też zachwyciła swoją elegancją gości polskich i zagranicznych. Odcienie burgundowej czerwieni róż i goździka i oberżynowa nutka cantedeskii i skimii nadały sensualnego charakteru. Miętowy odcień eukaliptusów i żywa zieleń jodły kaukaskiej dodały świątecznego sznytu. Czerwone usta panny młodej i bordowy garnitur pana młodego dopełniły całości.

Gradacja ważności elementów dekoracyjnych jest potrzebna, ten dzień należy do pary młodej i to oni są na pierwszym planie, a dekoracje mają podkreślić piękno tej chwili. Estetyka całości wybrzmiała w dyskretnych dodatkach: serwetach, przypinkach, korsarzach, świecach. Delikatne i przemyślane dodatki dodały smaku i nadały powściągliwości, za którą chętnie podąża oko odkrywając subtelność i wdzięk ułożonych roślin.

Większość moich klientek to świadome kobiety, w czasie spotkań odkrywają swoją wrażliwość, a ja staram podążać za ich marzeniami. Dziś zaprezentowane zdjęcia nabiorą mocy kiedy w dekoracjach pojawi się para młoda. Wesele odbyło się w pięknej hotelowej przestrzeni Hotelu Monopol we Wrocławiu.

Zdjęcia : MMPHOTO Marta Matczuk-Pisarek

Tekst: Agnieszka Galicka Pracownia Florystyczna Zielona Chwila

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl