Dzień Matki oznacza dla florystów wiele pracy. Nic dziwnego, bo kwiaty to idealny prezent dla mamy. Podarowane w Dniu Matki wprowadzą uroczystą atmosferę i podkreślą szacunek jakim ją darzymy. Ciekawą propozycją na tę okazję jest bukiet z kwiatami w kształcie serca. Które rośliny będą się najlepiej nadawały do realizacji takiego pomysłu? Oczywiście cantedeskia i anturium! Kształt serca można znaleźć w obydwu tych kwiatach, są więc idealne by pokazać mamie, jak bardzo jest kochana!

Anturium: kwiat nie tylko dla mężczyzny 😉

Anturia prezentują się równie efektowne w bukiecie, jak i pojedynczo wstawione do wazonu. Zawdzięczają to swojej oryginalnej budowie; mają charakterystyczną kolbę pokrytą malutkimi kwiatuszkami, która wyrasta z błyszczącego, okazałego liścia. Do wyboru mamy wiele odmian o różnych rozmiarach i kształtach, a każda z nich prezentuje się bardzo elegancko. Do bukietu można wybrać coś spośród nietypowych kolorów, takich jak czekolada, bordo czy wiśnia. Można też sięgnąć po klasyczną zieleń, róż, biel lub czerwień. W bukiecie na Dzień Matki (wykonanym przez Karolinę Drozdek-Staniszewską), który tu prezentujemy wykorzystano anturia w kolorze różowo-kremowym.

Karolina Drozdek-Staniszewska (Kwiaciarnia Renee)

Cantedeskia: czystość i piękno.

Cantedeskia również wygląda oryginalnie. Podobnie jak anturium jest posiadaczką kolby, jednak jest ona prawie całkowicie schowana w okalającej ją pochewce. Kwiaty te dostępne są w wielu kolorach, od niemal czarnego aż do białego, poprzez żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy czy liliowy. W bukiecie na zdjęciu są one w przepięknym bordowym kolorze. Symbolika cantedeskii doskonale pasuje do okazji jaką jest Dzień Matki – ten szczęśliwy kwiat oznacza czystość, współczucie i piękno. Starożytni Grecy i Rzymianie używali ich jako kielichów i wznosili nimi uroczyste toasty. No dobrze, ale gdzie w tym trąbkowatym kształcie jest serce? Można je dostrzec spoglądając na kwiat na wprost, a nie z boku.

Na rynku dostępnych jest około 120 różnych odmian cantedeskii i anturium, można więc przebierać do woli szukając tej najpiękniejszej. Oprócz kwiatów w bukiecie można użyć również ozdobnych liści, aby wypełnić całość kompozycji. Liście monstery, filodendrona, dieffenbachii lub anturium z pewnością dopełnią ten ciepły i pełen serca obrazek. Wraz z kwiatami stworzą nie tylko piękny, ale i bardzo trwały bukiet.


Na podstawie: funnyhowflowersdothat.co.uk/heart-shaped-blooms-mothers-day

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl