EUROFLEURS 2013 – mistrzostwa juniorów

09/09/2013

Mamy nowego, europejskiego mistrza juniorów we florystyce. W Splicie (Chorwacja) zakończyły się europejskie mistrzostwa  juniorów EUROFLEURS 2013 organizowane przez organizację Florint. Wydarzenie organizowane jest od 1998 roku, a udział w nim mogą wziąć floryści do 25 roku życia. Dla wielu z nich jest to pierwsza poważna szansa do zaistnienia na międzynarodowej arenie. Naszą reprezentantką była Monika Łątka.

Florystom postawiono sześć zadań do wykonania. Tematem pierwszego było wstąpienie Chorwacji do Unii Europejskiej. Motywem była gwiazda europejska – w pracy należało wykorzystać 12 gwiazd oraz konstrukcję, również w kształcie gwiazdy.  Drugim zadaniem konkursowym była dekoracja stołu dla pary pt. “Uczta dla Dioklecjana i Pryski”. Kolejne dwa zadania to: “Ślub adriatycki” – bukiet ślubny oraz “Magia Chorwacji” – dowolna kompozycja z kwiatów i roślin inspirowana pięknem tego kraju.

W sobotni wieczór, na schodach u podnóża jońskich kolumn splitskiej Galerii Meštrović odbyły się ostatnie zmagania młodych florystów. Do wykonania pozostały dwa finałowe zadania: najpierw “Suknia dla Poppei” – była to dowolna dekoracja sukni wieczorowej, wykonywana na modelce (którą musieli ukończyć w bardzo krótkim czasie 30 minut). Ostatnim zadaniem – niespodzianką – był bukiet, który miał nawiązywać do dziedzictwa Chorwacji.

Najwyższe miejsce na podium zajęła Norweżka – Elin Susan Havreberg, drugie miejsce przypadło Roxanne Van Schellen z Holandii, a trzecie zdobył Alex Molina Carrillo  z Hiszpanii.

bukiet

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl