Floarte 2014

19/05/2014

Pod koniec kwietnia, w małym włoskim mieście San Pietro in Lama, odbył się międzynarodowy konkurs florystyczny “Floarte 2014”. Udział wzięło aż 13 zespołów z Włoch, Norwegii, Finladnii, Łotwy, Litwy, Ukrainy i Rosji. W ramach konkursu należało wykonać trzy prace.

Pierwszym zadaniem konkursowym był bukiet “Barokko Lecce”. Lecce to przepiękne barkowe miasto niedaleko od San Pietro in Lama, wyróżniające się swoim kolorytem i zabytkową zabudową. Drugim zadaniem było udekorowanie pomnika. Każdy zespół jeszcze przed konkursem otrzymał jego fotografię i należało wczuć się w jego przesłanie, ideę. Trzecią pracą  był niespodzianka, którą okazało się być… udekorowanie roweru. Konkurs był bardzo emocjonujący, a w skład jury wchodzili przedstawiciele Norwegii, Włoch i Łotwy. Zwycięskim zespołem okazała się ekipa z Norwegii i Finlandii.

Muszę również dodać, że nie tylko konkurs był interesujący. Całe miasto było udekorowane kwiatami, a każdy jego mieszkaniec mógł włączyć się do pracy. Mógł pokazać swoje umiejętności oraz tym samym miłość do kwiatów. Efekty tego spontanicznego dekorowania oceńcie sami.

16

Korzystając z okazji, chciałabym wyrazić wdzięczność organizatorom imprezy. Słowa podziękowania szczególnie kieruję do osób: Anna Maria Spedicato, Francesco Durante, Assunta Bottacini i Ivan Berghella. Dzięki nim wszystko było zapięte na ostatni guzik i odbyło się bez przeszkód. Pozdrawiam także wszystkich uczestników wspólnego dekorowania. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze kiedyś.

autor: Aija Zagarina, Łotwa
www.floristu-skola.lv

Miło nam również poinformować, że już niedługo Aija Zagarina będzie prowadzić warsztaty w Polsce, które odbędą się w czerwcu, w Opolu. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora.

plakat

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl