Florystka z Polski zdobywa pierwsze miejsce w Oxfordzie!

05/09/2014

Poszukując inspiracji postanowiłam wybrać się na szkolenie do jednego z moich ulubionych top florystów, Pera Benjamina. Szkolenie miało miejsce w Oxfordzie podczas niesamowitej imprezy na terenie Uniwersytetu, w przepięknej scenerii budynków i ogrodów zwanych Lady Margaret Hall, który został zbudowany w 1878 roku. Był to damski Collage do 1979 roku, następnie zaczęli tam studiować również mężczyźni.

Może dlatego, że wcześniej przebywały tam same kobiety, miejsce jest niezwykle bajeczne, a pokoje przytulne. Wokół budynków znajdują się przepiękne ogrody, rzeka, mnóstwo przepięknej roślinności. Dla mnie to taki powrót wspomnieniami do wrażeń towarzyszących czytaniu książki “Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett.

Podczas trwającej imprezy odbywały się również zawody dla florystów w siedmiu kategoriach. Zdecydowałam się wziąć udział w jednej z nich, był to w konkurs na Bukiet Ślubny. Pewnie skusiłabym się na jeszcze jedną pracę, ale ograniczała mnie podróż: najpierw samolotem z Dublinu do Londynu, a następnie pociągami by dotrzeć do Oxfordu.

Przemyślałam technikę i formę bukietu, przygotowane elementy zapakowałam bezpiecznie do walizki, zamówiłam kwiaty aby czekały na mnie na miejscu i poleciałam modląc się, by nie spotkała mnie żadna przykra niespodzianka związana z zagubieniem bagażu na lotnisku… Takie rzeczy się zdarzają – najczęściej wtedy, kiedy człowiekowi na czymś zależy 🙂 Na szczęście mój bagaż wylądował razem ze mną, ale to jeszcze nie był koniec podróży: z lotniska w Luton czekała mnie przeprawa czterema pociągami do Oxfordu.

Na miejscu byłam dopiero około godziny 13-tej, a więc o wiele później niż pozostali uczestnicy. W mojej kategorii startowało około 12 osób z różnych krajów. Rozpoczęli oni przygotowania wcześniej, a skończyć trzeba było do godziny 15-tej… Dlatego szybko odebrałam swoje kwiaty i zaczęłam przygotowywać swoją pracę konkursową.

Bukiet, który wykonałam był w formie lekkiej torebki na wcześniej przyszykowanej woskowej formie, zwisający, z elementami woskowych medalionów zawierających elementy biżuterii z akcentami brytyjskimi i oczywiście wyselekcjonowane kwiaty,Anna Lamot-Bach z którymi ostatnio lubię pracować: skabiozy, dendrobium orchid, Love in a mist (Nigella damascena), ceropegia, ornitogalum saundersa.

Wieczorem ogłoszone zostały wyniki i możecie sobie wyobrazić jaka była moja reakcja, gdy wyczytano moje nazwisko – zajęłam pierwsze miejsce w kategorii Bukiet Ślubny!!!

Byłam chyba jedyną osobą wśród uczestników, która brała udział w tylko jednej kategorii konkursu i udało się 🙂

Moja radość była nieopisana… To dodaje skrzydeł.

Wracając do całej organizacji imprezy należy wspomnieć, że w pracach nad florystycznymi instalacjami i dekoracjami prezentowanymi w poszczególnych pokojach budynku, oraz w prezentacji brali udział wspaniali czołowi floryści, tacy jak Gregor Lersh, Per Benjamin, Robert Koene, Stijn Simaeys, Johann Obendrauf, Philipp von Arx, Carles Fontanillas, Bruno Duarte, Rob Plattel, Tom De Houwer, Lana Bates, Joe Massie, Jan Deridder, Solomon Leong, Dennis Kneepkens… oraz wiele innych wspaniałych osób, których nie jestem w stanie wymienić…

Organizatorem imprezy jest Judith Blacklock Flowers School oraz Fleur Creatif.

Podsumowując powiem tak: atmosfera niesamowita, wrażenia niezapomniane, inspirujące, motywujące, a ogrom życzliwości i nowe znajomości dodają skrzydeł 🙂

Z pozdrowieniami dla wszystkich czytelników Forum Kwiatowego,

Anna Lamot-Bach
www.facebook.com/ania.lamotbach

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl