Flower Dream 2015 in Tokyo Big Sight

04/05/2015

“Flower Dream” to duże wydarzenie florystyczno-ogrodnicze organizowane w Tokio od 2009 roku w celu wspierania obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi w Japonii. W ramach tego eventu odbywa się równolegle wiele imprez adresowanych zarówno do zwykłych ludzi, jak i do pasjonatów czy profesjonalistów branży florystycznej.


Reklama

Odbywa się tu wiele konkursów i wystaw kwiatowych oraz ogrodniczych a także targi branżowe. Dla florystów najważniejszy jest oczywiście konkurs o puchar Japonii (Japan Cup Flower Design Competition). Biorą w nim udział floryści wyłonieni w zawodach regionalnych oraz ci, którzy w poprzednim roku znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Zobaczcie prace z pierwszego etapu konkursu. Po tym etapie wyłonionych zostaje dwudziestu zawodników, którzy walczą w półfinale wykonując na żywo bukiet. W finale pozostaje już tylko dziesięciu florystów, a zadaniem jest bukiet niespodzianka.

 

jap

 

Zdjęcia: Jasper Wu

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl