Konkursom florystycznym towarzyszą wielkie emocje. W chwili ogłoszenia wyników pojawia się wielka radość u zwycięzców, ale równocześnie zawód u tych, którzy nie zajęli miejsca na podium. Nic w tym dziwnego, przecież każdy z zawodników włożył wiele czasu i energii w przygotowania, a także zainwestował sporo pieniędzy w to by w ogóle wystartować. Dlatego każdy chce być uczciwie oceniony przez kompetentnych sędziów. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Karoliną Ładyżyńską-Skrzypek, która przybliżyła nam 100-punktowy system oceny Florintu oraz temat konkursów florystycznych, sędziowania i nie tylko.


Reklama

Myśląc o udziale w jakimkolwiek konkursie (mniejszym, lokalnym, czy większym, o randze mistrzostw międzynarodowych) zawsze zaczynamy od przeczytania jego regulaminu. To w nim zawarte są wszystkie istotne informacje, na przykład opis prac, które trzeba będzie wykonać oraz kryteria oceny. O tym, kto zwycięży zdecyduje komisja sędziowska kierując się właśnie zasadami zawartymi w regulaminie. Najczęściej stosowaną metodą oceny jest 100-punktowy system Florintu.

Karolina Ładyżyńska – Skrzypek opowiedziała nam o tym, czym jest Florint, o swojej pracy w komitecie technicznym oraz o zbliżających się Mistrzostwach Florystycznych Europy, które odbędą się w Katowicach w 2022 roku, a organizatorem jest Stowarzyszenie Florystów Polskich. Podzieliła się z nami informacjami na temat roli sędziego w konkursach florystycznych, o tym jak zdobyć uprawnienia i jak wygląda proces prowadzący do egzaminu na sędziego międzynarodowego. Wyjaśniła również na czym polega 100-punktowy Międzynarodowy System Oceniający Florint. Z rozmowy dowiecie się również co powinien wiedzieć o konkursie florysta, który chce w nim wziąć udział.

Na czym polega 100-punktowy system oceny Florintu można również dowiedzieć się z tekstu: Coraz więcej konkursów, coraz więcej sędziów, coraz więcej pytań

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl