Kwiaty niezmiennie towarzyszą nam w istotnym momentach, zarówno w chwilach radości, jak i w tych trudnych, refleksyjnych, pełnych smutku. Nie da się ocenić kiedy ich rola jest najważniejsza. Strata bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych wydarzeń w życiu. Kwiaty pomagają nam w ekspresji, w ukazaniu wzniosłości wydarzenia.

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora można odnaleźć wiele propozycji zarówno na ostatnie pożegnanie jak i na dekorację grobu. W dziale Raz, dwa, trzy zostały zaprezentowane m.in. kompozycje w kształcie serca. Jeżeli serce nie przypadnie do gustu zawsze można wykonać wieniec. Z naturalnych elementów z pięknymi roślinami. W dziale jest wiele kompozycji o naturalnym charakterze. Wszystkie pokazane krok po kroku – jak je wykonać.

Na kolejnych stronach wywiad z mistrzem florystyki Piotrem Marcem, który opowiada jak przebiegały przygotowania do wydarzenia organizowanego w Muzeum Czartoryskich w Puławach. Morze kwiatów i niezwykłe prace, warto zapoznać się zarówno ze zdjęciami jak i rozmową.

W numerze także artykuły poradnikowe. Magdalena Mularczyk, autorka działu Z notatnika botanika tym razem ciekawie opowiada o wytwornej Cantedeskie. Jak dbać ? Jak wykorzystywać we florystyce. Porady i wskazówki. Anna Gierula w dziale Florysta radzi doradza jakie formy florystyczne na listopadowe święto będą najodpowiedniejsze. Natomiast Andrzej Dąbrowski w Okiem praktyka zdradza przepis na kwiaciarnię. Czy ważne są meble ? Jakie ? Jak dobrać zespół ? Numer ten ze względu na sytuację w naszym kraju został wydany w nieco pomniejszonej formie. Jednak już kolejny będzie wydany w całej okazałości 🙂

Dla nowych prenumeratorów oraz tych przedłużających atrakcyjne upominki. Numer można kupić w Empikach, hurtowniach florystycznych oraz dzwoniąc pod numer 71 344 80 00.

Zapraszamy do lektury.

serce z kwiatów na grób
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl