Konkurs dla kwiaciarń

29/03/2017

Dzisiejszy handel wygląda trochę jak ciągłe polowanie. Klient nie zna świętości i szuka okazji, a sprzedawcy prześcigają się w pomysłach, aby go do siebie przyciągnąć. Nie ma w tym oczywiście nic niezwykłego, chodzi jednak o to, aby robić to dobrze. Jednym z pomysłów, który chętnie realizują sprzedawcy jest konkurs dla kwiaciarń – czyli dla swoich klientów. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam jeden z nich, który niedawno został rozstrzygnięty:

Był to konkurs dla kwiaciarń na najpiękniejszą kompozycję VHV Flowers and Greens. Był on elementem dobrze przemyślanej strategii zachęcenia klienta do kupowania u jednego sprzedawcy. W skrócie można opisać go tak: kupując u nas masz gwarancję dobrych cen, świetnej jakości, przyzwoitego bezpłatnego serwisu – firma dowozi kwiaty pod drzwi kwiaciarni – oraz dodatkowo możesz wziąć udział w konkursie z cenną nagrodą w tle.

W ramach swojego działania firma zaprosiła do współpracy znanych i cenionych florystów. Duży plus za takie rozwiązanie! Zaoferowała im miejsce w komisji sędziowskiej, która oceniła nadesłane przez klientów prace. Pełen profesjonalizm, bo zaproszeni floryści to mistrzowie florystki i sędziowie w komisjach cechowych. Ocena prac – zgodna z najwyższymi standardami nie stanowiła dla nich problemu.

Zwycięzcą konkursu została pani Joanna Kiedacz, właścicielka Kwiaciarni Krokusik w Krakowie. Poniżej prezentujemy prace konkursowe jej autorstwa.

Bukiet: Joanna Kiedycz

Bukiet: Joanna Kiedycz

Bukiet: Joanna KiedyczPrace: Joanna Kiedacz (zdjęcia nadesłane przez autorkę prac)

Nagrodą była przepiękna “altana kwiatowa” – chłodnia wyprodukowana przez firmę RAPA, będącą jednym z wiodących producentów mebli chłodniczych w Polsce. Wartość nagrody jest niebagatelna i tutaj wracamy do myśli z początku tego tekstu. Zawsze w działaniach promocyjnych czy marketingowych chodzi o to, aby je robić dobrze. Mamy więc dobrze dobraną do potrzeb każdej kwiaciarni nagrodę, sprzęt z najwyższej krajowej półki i dodatkowo piękny estetyczny mebel, pasujący do każdego wnętrza. Kolejny punkt dla organizatora konkursu za znajomość potrzeb swoich klientów i dopasowanie się do nich.

Sama dostawa urządzenia nie była prosta. Ponad 300 kg wagi robiło swoje, a dostawę utrudniały wąskie drzwi i schodki.

 

chłodnia konkurs dla kwiaciarń

 

Wszystko skończyło się jednak dobrze. Wręczenie dyplomu i gratulacje właściciela firmy, pana Bernarda Van Horssen przebiegły już bez dodatkowych emocji. Przybył również na tę uroczystość jeden z właścicieli firmy RAPA, pan Krzysztof Międlar. To kolejny punkt na plus dla organizatora – docenienie zwycięzcy nie tylko nagrodą, ale również poświęceniem mu swojej uwagi.

 

Konkurs dla kwiaciarńOd lewej stoją: Bernard van Horssen, Joanna Kiedacz, Krzysztof Międlar

Konkurs dla kwiaciarńOd lewej stoją: Krzysztof Moryc, Michał Bursig, Bernard van Horssen, Joanna Kiedacz, Krzysztof Międlar

Podsumowując ideę konkursów dla florystów i kwiaciarń uważamy, że są one potrzebne bo budzą ducha zdrowej rywalizacji, profesjonalizują rynek kwiaciarski i dają szansą na premię za swoją aktywność.

Brawa dla firmy VHV Flowers and Greens, ale przede wszystkim  brawa dla zwyciężczyni, pani Joanny Kiedacz.

Czekamy na kolejne tego typu inicjatywy 🙂

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl